iRybářství.cz

1. Pojmy vodní blechy nebo vodní vši všichni dobře znají. Ačkoli se jedná o názvy ve společnosti celkem často používané, naši žáci by byli důrazně pokáráni, pokud by se spokojili s touto laickou „terminologií“. Pojďme se tedy podívat, co se pod těmito lidovými pojmy skrývá.

Článek Učíme se ve Vodňanech: Vodní blechy nekoušou se nejdříve objevil na iRybářství.

2. Ve dnech 10.–13. července proběhlo ve Švédsku mistrovství světa juniorů a kadetů v rybolovné technice (Castingu). Akce se zúčastnilo 63 závodníků z dvanácti států, mezi nimiž nechyběla ani česká reprezentace. Tým složený z 6 juniorů, 3 juniorek, 6 kadetů a 3 kadetek vedl státní trenér Karel Světelský s asistenty Jiřím Plachým, Janem Bomberou st., Miloslavem Krejčím a Tomášem Buráněm.

Článek Češi ovládli světový šampionát juniorů a kadetů v rybolovné technice: 63 medailí! se nejdříve objevil na iRybářství.

3. V České republice žije šest druhů raků, jen dva z nich jsou ale původní. Rak říční a rak kamenáč. Rak kamenáč je vzácnější, jeho početnost výrazně klesá a bez aktivní péče o místa, kde dosud žije, hrozí jeho úplné vymizení z naší přírody.

Článek Zachráníme ještě raka kamenáče? se nejdříve objevil na iRybářství.

4. Policisté z obvodního oddělení Cheb – město sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže třicetiletému muži z Chebu. Tento výtečník odcizil ze zaparkovaného auta v Chebu rybářské vybavení… a rovnou ho šel vyzkoušet k řece. Policisté o tom informují na svém webu.

Článek Vykradl auto rybáři, s lupem vyrazil rybařit k Ohři se nejdříve objevil na iRybářství.

5. Je nutné používat různé typy háčků na pelety a boilie, nebo mohu použít jen univerzální typ háčku? Případně jaký?

Článek Kapří poradna: Háčky na pelety a boilie se nejdříve objevil na iRybářství.

6. text: Dalibor Marounek

Článek Úhoř ve slanině se nejdříve objevil na iRybářství.

7. Ryby ovlivnily svatbu Jany Hubačové a Martina Musila z Českých Budějovic. Mladá dvojice nakonec svůj první společný kompromis naštěstí nalezla...

Článek Když se žení vášnivý rybář, termín i místo svatby musí ustoupit… se nejdříve objevil na iRybářství.

8. Červenec je měsíc spojený především s rekreací. To ale neznamená, že by při tom nešlo lovit kapry. Zvlášť, když si vyberete vhodnou vodu nebo alespoň místo, kde nebude hlava na hlavě. Pak může i léto být nadějným obdobím, které přináší zajímavý a úspěšný lov.

Článek Lov kaprů v červenci se nejdříve objevil na iRybářství.

9. Podívejte se na včerejší reportáž ze Zpráv z regionů CNN Prima News o kontrolách rybářské stráže na rybářských revírech Českého rybářského svazu. Zjistěte, jak probíhají kontroly v terénu a kolik rybářské stráže zkontrolují rybářů.

Článek V terénu s rybářskou stráží: Reportáž ze Zpráv z regionů CNN Prima News o kontrolách rybářských revírů se nejdříve objevil na iRybářství.

10. Český rybářský svaz na svém novém webu zveřejňuje zajímavá videa, která pomohou začínajícím, ale i zkušenějším rybářům při lovu ryb.

Článek VIDEO: Jak správně chytat na bič se nejdříve objevil na iRybářství.