Mladí muškaři bojovali na Ostravici o mistrovské tituly

Mistrovství České republiky juniorů v muškaření proběhlo ve Frýdku-Místku, na rybářském revíru Ostravice 3 (473 075). Akci pořádal místní organizátor, MO ČRS Frýdek-Místek II Casting, a zúčastnilo se jí celkem 30 závodníků, včetně 4 benjamínků a 3 děvčat.

Česká reprezentace v muškaření dorazila do dějiště letošního MS

Letošní Mistrovství světa v muškaření proběhne v termínu 22.-30. 6. 2024 v oblasti Occitanie na jihu Francie. Český národní tým je již na místě a začal trénovat.

Mezinárodní mistrovství ČR v rybolovné technice

Ve dnech 14.-16. června 2024 se v Bílině konalo Mezinárodní mistrovství ČR v rybolovné technice, jehož pořadatelem byla MO ČRS Bílina. Soutěžily zde dvě kategorie - dospělí a kadeti (U23).

Los nám nepřál ani podruhé: český tým masters 12. na MS

Přinášíme průběh závodu na MS v Plovdivu v kategorii masters, který pro nás popsal trenér Roman Foret.

Po osmiletém čekání handicapování rybáři přivážejí medaile z MS!

Dlouhých osm let čekali čeští handicapovaní rybáři až jim cinkne medaile v družstvech na mistrovství světa. Čekání dnes skončilo a Češi po skvělém výkonu vezou z bulharského Plovdivu zasloužený bronz!

Mistrovství České republiky v muškaření na řece

Vážení rybáři a příznivci muškaření,

přinášíme krátkou zprávu z letošního Mistrovství České republiky v muškaření, které se konalo na řece Moravě, konkrétně na revíru Morava 23 (473 050). Pořadatelem závodu byl ÚS pro Severní Moravu a Slezsko.

Česká reprezentace LRU plavaná Masters na MS v Bulharském Plovdivu

Tým české reprezentace LRU plavaná Masters ve složení Miroslav Melcher, Vojtěch Maštera, Jiří Hrazdil, Luca Pergreffi, František Lamač, Radomír Chromý, Josef Konopásek pod vedením Romana Foreta v sobotu vyrazil do cca 1200 km vzdáleného bulharského Plovdivu.

Český tým dorazil na Mistrovství světa handicapovaných rybářů do Plovdivu

Český tým dorazil do dějiště Mistrovství světa handicapovaných rybářů, které se koná v bulharském Plovdivu. Po 1 400 km dlouhé cestě, kdy výprava vyrážela z Kladrub, jsou všichni členové týmu v pořádku a připraveni na nadcházející soutěž.

Mistrovství republiky juniorů a žáků v rybolovné technice

Od 7. do 9. června 2024 se ve sportovním areálu Pionýrská louka konalo Mistrovství republiky juniorů a žáků v rybolovné technice. Závodů se zúčastnilo 62 mladých závodníků, kteří bojovali o tituly v pětiboji, jednotlivých disciplínách a v soutěži družstev.

Mezinárodní mistrovství juniorů Slovenska v přívlači

O víkendu se juniorská reprezentace v přívlači zúčastnila Mezinárodního mistrovství juniorů Slovenska v přívlači, které se uskutečnilo ve městě Svit na pstruhové říčce Poprad.

První kolo II. ligy sk. A v LRU feeder má své vítěze

O víkendu 25.-26. 5. proběhlo první kolo II. ligy sk. A ročník 2024. Závod se konal v Jihočeském kraji v nadjezí řeky Vltavy v Hluboké nad Vltavou. Tato tradiční osvědčená závodní trať je velmi známá svými početnými úlovky a především krásnou přírodou s výhledem na Státní zámek Hluboká nad Vltavou.

Proběhlo 2. kolo II. ligy v method feederu

Máme za sebou 2. kolo II. ligy v method feederu. Závod se odehrál v termínu 25.-26. května 2024 na vodní ploše Stržený Středočeského ÚS. 

České muškařky kralovaly světu: MS v jižních Čechách patřilo domácím týmům!

Jihočeské řeky a jezera se staly dějištěm prestižního Mistrovství světa v muškaření žen a masters, které probíhalo od 19. do 25. května 2024. Do České republiky se sjeli nejlepší sportovní rybáři a rybářky z celého světa, aby poměřili své dovednosti v krásném prostředí jihočeské přírody.

Začíná MS klubů ve feederu, český tým je na místě

Včerejším dnem začalo Mistrovství světa klubů v LRU feeder. Světový šampionát se v letošním roce koná v Portugalsku. Český rybářský svaz a Českou republiku na tomto mistrovství reprezentuje družstvo, které v roce 2023 vyhrálo nejvyšší ligovou soutěž, tedy I. ligu.

Hradec Králové hostil 2. kolo II. ligy sk. B v LRU plavaná

O víkendu 18.-19. 5. 2024 proběhlo na zapůjčené vodě od MO ČRS Hradec Králové na revíru 451 034 Labe 31 druhé kolo v LRU plavaná, které pořádalo MO ČRS Vysoké Mýto Tubertini.

Na severu Čech proběhl první závod Českého poháru v rybolovné technice

Nový ročník Českého poháru v rybolovné technice odstartoval sobotním závodem na atletickém stadioně v Bílině.

Přinášíme momentky z prvních kol MS v muškaření

Mistrovství světa v muškaření žen a masters, které právě probíhá, je pro letošní ročník pod taktovkou České republiky. Na jihu Čech včera proběhla první kola obou šampionátů, fotografie najdete v galerii. Náš ženský tým je po prvním kole v čele tabulky!

Obrazem: Mistrovství světa v muškaření žen a masters na jihu Čech zahájeno

Včerejším dnem bylo zahájeno v jižních Čechách 3. Mistrovství světa v muškaření v kategorii žen a 9. Mistrovství světa v muškaření v kategorii masters.

Česká přívlač ze břehu bronzová na mistrovství světa

O uplynulém víkendu proběhlo v Bosně a Hercegovině XXI. Mistrovství světa v lovu ryb na umělé nástrahy. Česká reprezentace slaví úspěch na stupních vítězů, veze domů bronzové medaile.

Rybolovná technika má za sebou první republikové závody

Odbor rybolovné techniky a jeho závodníci mají za sebou první dva republikové závody, a to ligové soutěže dětí a dospělých. 

Česká reprezentace v přívlači dorazila do dějiště světového šampionátu

Bosna a Hercegovina je hostitelem letošního 21. Mistrovství světa v lovu ryb na umělé nástrahy. Závod proběhne v termínu 18.-19. 5. 2024. Česká reprezentace je již na místě.

Na Turyňském rybníce proběhlo 1. kolo II. ligy sk. B v LRU plavaná

O víkendu 4.-5. 5. 2024 pořádala MO ČRS Rakovník 1. kolo II. ligy sk. B v LRU plavaná. Závod proběhl na Turyňském rybníce (revír 411 003 Kačák 4), který obhospodařuje MO ČRS Kladno.

Zpráva trenéra z MS ve feederu

Česká reprezentace v LRU feeder skočila na mistrovství světa ve Španělsku na krásném 6. místě z celkem 21 týmů z celého světa. Obdrželi jsme zprávu státního trenéra Michala Porteše z průběhu šampionátu.

Jarní rybářské závody handicapovaných rybářů z MO Kladruby

Již tradičně jsme obdrželi report z Jarních rybářských závodů handicapovaných rybářů, které uspořádala MO ČRS Kladruby. Děkujeme autorům za jejich zprávu, poděkování patří také celé MO ČRS Kladruby za její činnost směrem k rybářům s handicapem. Přejeme do budoucna další úspěšné akce.

Petrův zdar!

Na Nežárce proběhlo 1. kolo II. ligy sk. A v LRU plavaná

O víkendu proběhlo na jihočeské Nežárce 1. kolo II. ligy sk. A v lovu ryb udicí na plavanou. Pořádající organizací byla MO ČRS Jindřichův Hradec, garantem závodu Josef Kostka.

Zpráva MO ČRS Kladruby z proběhlých šampionátů

Český rybářský svaz obdržel zprávu, kterou MO Kladruby, která sdružuje handicapované rybáře, hodnotí letošní Mistrovství ČR handicapovaných rybářů a Mistrovství ČR žen v plavané. Vážíme si veškeré práce, kterou MO Kladruby směrem k handicapovaným rybářům odvádí, mají naši plnou podporu i příslib další spolupráce do budoucna.

Začíná Mistrovství světa ve feederu, česká reprezentace je na místě

Španělská Merida hostí letošní 13. Mistrovství světa ve feederu. Naši závodníci již trénují v místě konání závodu.

Pohárový závod LRU plavaná Nova Domus 2024 v Jindřichově Hradci

Ve dnech 20.-21.4 2024 se na řece Nežárce, pod patronací starosty města Jindřichův Hradec Michala Kozára, konal jubilejní 30. ročník tradičního, a nutno podotknout i nejstaršího v České republice, pohárového závodu v lovu ryb udicí na plavanou.

Na Labi proběhly o víkendu dva republikové šampionáty

Na mělnickém závodním úseku řeky Labe se o víkendu konaly hned dva republikové šampionáty, a to Mistrovství České republiky žen a Mistrovství České republiky handicapovaných rybářů v plavané s mezinárodní účastí.

Světové šampionáty v muškaření na jihočeských vodách - podrobné informace

Jihočeský územní svaz a Český rybářský svaz si dovolují pozvat sportovní rybáře na jedny z nejvýznamnější muškařských závodů na světě, které se odehrají na jihočeských revírech v létech 2024 a 2025.

Na Sázavě proběhlo 1. kolo 1. ligy ve feederu

Ve dnech 20.-21. 4. 2024 proběhlo 1. kolo 1. ligy LRU feeder 2024. Závod, který pořádal Preston feeder team, se konal na revíru Sázava 19.

Handicapovaní rybáři zvou na Jarní a Dětské rybářské závody

MO ČRS Kladruby, která sdružuje handicapované rybáře, zve na Jarní a Dětské rybářské závody, které se konají 20. a 21. dubna 2024 na nádrži Záhorská.

Pozvánka na Mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané a Mistrovství ČR žen v plavané

Vážení příznivci Petrova cechu,

dovolujeme si Vás pozvat na Mistrovství České republiky handicapovaných rybářů v plavané a Mistrovství České republiky žen v plavané.

Juniorská liga v přívlači aneb Táborský duhák

Proběhlo 1. kolo juniorské ligy v LRU přívlač. Soutěž se konala na rybníku Malý Jordán v Táboře. Závod byl určen závodníkům ročníku narození 2004 a mladší a proběhl podle Soutěžního a Závodního řádu pro LRU přívlač.

Česká přívlač se připravuje na letošní MS

Český vláčkařský tým se připravuje na letošní mistrovství světa. První akce sezóny zavedla naši přívlač právě do Bosny a Hercegoviny, která je i dějištěm letošního světového šampionátu, který zde proběhne v termínu 18.-19. 5. 2024.

Lucie Kepáková nejlepším sportovcem ICSF za rok 2023

ICSF (International Casting Sport Federation) neboli Mezinárodní sportovní federace pro rybolovnou techniku vyhlásila nejlepšího sportovce za rok 2023. Stala se jím závodnice České republiky Lucie Kepáková (MO ČRS Bohumín), která na MS vybojovala celkem 6 medailí (z toho 5 zlatých) a celkově ve Světovém poháru skončila na 2. místě.

Halové mistrovství České republiky v rybolovné technice

V sobotu 16. 3. se uskutečnilo v Dolní Cerekvi Halové mistrovství ČR v rybolovné technice všech kategorií. Do moderní sportovní haly přijelo 127 závodníků poměřit své síly.

Soustředění juniorské muškařské reprezentace

Tento víkend proběhlo již tradiční vázací soustředění v jižních Čechách. Snad poprvé v posledních letech se nám naskytla možnost si ve vázacích pauzách vyzkoušet i některé techniky a sestavy naostro na rybníku Květoňov.

Ocenili jsme nejlepší rybářské sportovce roku 2023

V sobotu 24. 2. 2024 proběhlo tradičně v rámci veletrhu For Fishing ocenění nejúspěšnějších sportovců Českého rybářského svazu. Ocenění převzali všichni sportovci, kterým se v uplynulé sezóně podařilo dosáhnout medailových pozic na mezinárodních šampionátech.

Czech Indoor Cup in Casting Sport

V sobotu 17. 2. 2023 se v jihočeském Písku konal mezinárodní halový závod v rybolovné technice Czech Indoor Cup in Casting Sport.

Položená - ocenění nejlepších sportovců ČRS za rok 2023

Vážení příznivci rybářského sportu,

jistě jste již zaznamenali, že v rámci letošního ročníku výstavního veletrhu For Fishing proběhne tradiční ocenění nejlepších sportovců ČRS. Medailisti z mezinárodních šampionátů v roce 2023 budou oceněni v rámci slavnostního vyhlášení, které proběhne v sobotu 24. 2. 2024 v areálu výstaviště v pražských Letňanech. Před touto událostí postupně podrobně prezentujeme všechny sportovní odbory, které ocenění získaly. Již jsme představili úspěchy rybolovné techniky, mušky, plavané, přívlače a nyní přinášíme loňský úspěch v odboru položené.

Přívlač - ocenění nejúspěšnějších sportovců ČRS za rok 2023

Vážení přátelé rybářského sportu,

v sobotu 24. 2. 2024 proběhne v rámci veletrhu For Fishing ocenění nejúspěšnějších sportovců ČRS za rok 2023. Postupně po jednotlivých sportovních odborech zveřejňujeme ještě před touto slavnostní událostí souhrn největších úspěchů našich reprezentací. Podrobněji jste se tak již mohli seznámit s nejlepšími výsledky v rybolovné technice, muškaření a plavané, nyní přinášíme českou špičku v přívlači.

V květnu hostíme MS v muškaření žen, jak se připravuje český tým?

Česká republika je v letošním roce pořadatelem hned několika světových šampionátů v muškaření. V květnu se u nás uskuteční 3. Mistrovství světa žen a 9. Mistrovství světa veteránů, v srpnu pak 21. Mistrovství světa juniorů. Jak se naše ženy na domácí šampionát připravují, jsme se zeptali státního trenéra Jaromíra Šrama.

Plavaná - ocenění nejúspěšnějších sportovců ČRS za rok 2023

Vážené rybářky, vážení rybáři,

jistě jste již zaznamenali, že opět v rámci letošního veletrhu For Fishing, který se koná v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech, proběhne 24. 2. 2024 ocenění nejlepších sportovců ČRS za rok 2023. Největší úspěchy našich sportovců v uplynulé sezoně jsme seřadili po jednotlivých sportovních odborech podle počtu získaných medailí na mezinárodních šampionátech. Již jsme představili nejlepší dosažené výsledky v rybolovné technice, muškaření a nyní přinášíme úspěchy roku 2023 v lovu ryb udicí na plavanou.

Muškaření - ocenění nejúspěšnějších sportovců ČRS za rok 2023

Vážení příznivci Petrova cechu,

před oceněním nejlepších sportovců ČRS, které proběhne 24. 2. 2024 v rámci výstavního veletrhu For Fishing v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech, představujeme největší úspěchy našich sportovců v roce 2023. Seřadili jsme je po jednotlivých sportovních odborech, a to podle počtu získaných medailí na mezinárodních šampionátech. Již jsme publikovali nejlepší dosažené výsledky v rybolovné technice, nyní přinášíme oceňované sportovce v lovu ryb udicí muškařením.

Rybolovná technika (Casting) - ocenění nejúspěšnějších sportovců ČRS za rok 2023

Jak jsme již informovali, 24. 2. 2024 proběhne v rámci výstavního veletrhu For Fishing v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech ocenění nejlepších sportovců ČRS. Před touto slavnostní událostí představujeme největší úspěchy našich závodníků, a to po jednotlivých sportovních odborech. Seřadili jsme je podle počtu získaných medailí na mezinárodních šampionátech, a tak začínáme rybolovnou technikou.

Staň se rozhodčím na MS v muškaření 2024

Jihočeský územní svaz Českého rybářského svazu bude mít čest uspořádat v letech 2024 a 2025 další významné mezinárodní závody v lovu ryb na umělou mušku. Pro zajištění závodu hledáme řadové rozhodčí, celkem pro dvě MS. V květnu 2024 potřebujeme okolo stovky rozhodčích, v srpnu 2024 pak asi 50 rozhodčích.

MS feeder masters je minulostí

Skončilo MS masters v LRU feeder. Původně se měl konat šampionát v JAR, ale z důvodu malé účasti byl přeložen do Itálie na kanál Migliarino u známého Ostellata. A jak si vedl český tým?

Česká reprezentace odjíždí na MS masters v LRU feeder

V neděli 26. 11. odjíždí Česká reprezentace na 2. ročník Mistrovství světa masters v LRU feeder, které se koná v Itálii na kanále Migliarino kousek od známého Ostellata. Pondělí až čtvrtek jsou tréninkové dny a v termínu 1.-2.12. pak samotný závod.

Čeští reprezentanti na MS v method feeder

Ve Španělsku proběhlo 3. Mistrovství světa v method feeder. Českou republiku a Český rybářský svaz reprezentovala na šampionátu dvě družstva.

Letošní MS method feeder hostí Španělsko

Ve dnech 17.-19. 11. 2023 se uskuteční ve Španělsku 3. Mistrovství světa v method feeder. Českou republiku a Český rybářský svaz budou na tomto mistrovství světa reprezentovat dvě družstva, která si nominaci vybojovala z nominačních závodů method feeder ligy 2022.

Ohlédnutí za Lodní ligou 2023

Proběhla obě kola letošního ročníku Lodní ligy. První kolo se konalo na údolní nádrži Orlík, druhý závod pak na údolní nádrži Hněvkovice.

Český tým bojoval na MS v Trout Area

O víkendu proběhlo v Litvě 3. Mistrovství světa v Trout Area. Šampionát se konal na jezerech Vasaknos v blízkosti měst Zarasai a Utena, tato jezera jsou výhradně určena pro disciplínu Trout Area.

Historicky první Mistrovství ČR v Trout Area

Na vodní ploše Dvorce proběhlo 21. 10. 2023 historicky první Mistrovství České republiky Trout Area. Jedná o disciplínu v lovu lososovitých ryb na umělé nástrahy na stojatých vodách. 

Češi vs. Slováci – 0. ročník závodů mládeže LRU položená

Na nádrži Hracholusky proběhl 0. ročník závodu v LRU položená, v němž se utkali "mládežníci" z Čech a Slovenska. Pořadatelem byl LRU položená Západočeského ÚS. Do detailu popsaný průběh závodu nám zaslal Miroslav Poupa.

Soustředění juniorské muškařské reprezentace

O víkendu 20.-22. 10. 2023 proběhlo soustředění juniorské reprezentace na řece Vltavě. Soustředění bylo zaměřené především na méně užívané závodní techniky, jako například lov se streamery.

Superfinále divize LRU feeder se konalo na Sázavě

O víkendu 21.-22. 10. 2023 proběhlo na revíru Sázava 5 (401 011) historicky první "superfinále" divizí dvou nejlepších týmů z divizí ÚS města Prahy, Středočeského ÚS, Jihočeského ÚS, Severočeského ÚS a jednoho týmu ze Západočeského ÚS.

Češi brali stříbro na Trout Area European Hardbaits CUP

Na sousedním Slovensku proběhl první ročník evropského závodu Trout Area v lovu na "tvrdé nástrahy". Lovilo se na jezeře Horná Maríková, které leží 20 km severozápadně od okresního města Považská Bystrica v pohoří Javorníky. Závodilo se ve čtyřčlenných týmech.

Proběhlo 3. kolo 2. ligy sk. B v LRU feeder

Třetí kolo 2. ligy sk. B LRU Feeder 2023 se konalo na VN Olešná u Frýdku-Místku. Malé bodové rozdíly v tabulce naznačovaly, že to bude boj o každý bod.

V sobotu proběhlo podzimní kolo I. a II. ligy v rybolovné technice

V sobotu 7. 10. 2023 proběhlo podzimní kolo I. a II. ligy v rybolovné technice. Závod se uskutečnil pod vedením MO ČRS Bílina na atletickém stadionu v Bílině.

Proběhlo poslední 4. kolo Method feeder ligy

Ve dnech 30. 9. a 1. 10. se odehrálo na Pískové Lhotě poslední finálové kolo Method feeder ligy. O vítězi v týmech bylo prakticky rozhodnuto, a tak se rozhořel boj o celkové 2. a 3. místo. Sobotní kolo bylo poznamenáno změnou počasí, ale v neděli se již zachytalo velmi dobře.

Český lodní tým reprezentoval na MS v Lotyšsku

V lotyšské Rize se v uplynulých dnech (5.-7. 10. 2023) konalo Mistrovství světa v lovu dravých ryb přívlačí z lodí. Světového šampionátu se zúčastnila i česká reprezentace ve složení Jan Hubka, Jakub Kolář, Josef Verner, Martin Štěpnička, Jan Bohuněk, František Čáha a Josef Zahrádka (státní trenér).

Česká přívlač z lodí trénuje v Lotyšsku na MS

Česká lodní reprezentace dorazila do lotyšského hlavního města Rigy a s týdenním předstihem tak intenzivně trénuje na zdejších řekách a kanálech pro nadcházející mistrovství světa.

Hanácký pohár – finále Českého poháru v rybolovné technice a Liga žen

V sobotu 30. 9. 2023 se uskutečnil v Kroměříži na Pionýrské louce poslední závod Českého poháru v rybolovné technice. Český pohár je složen z pěti závodů, a to Memoriálu N. Niedermayera, Slezského poháru, Memoriálu F. Mrkáčka, Hanáckého poháru a Mistrovství republiky.

České muškařky obhájily titul mistryň světa

V kanadské Britské Kolumbii proběhlo 2. Mistrovství světa žen v muškaření. České reprezentantky obhájily titul mistryň světa a přidaly i individuální medaile.

Obrazem - V Britské Kolumbii právě probíhá 2. Mistrovství světa žen a masters v lovu ryb na umělou mušku.

Mistrovství světa žen a masters v lovu ryb na umělou mušku je v plném proudu.

4. kolo - 1.liga LRU feeder – Kamenné Žehrovice

Ve dnech 16.-17.9. se uskutečnilo 4. a zároveň poslední kolo 1. ligy LRU feeder v Kamenných Žehrovicích na revíru Kačák 4 (Záplavy). Pro poslední kolo byla vybrána pro feeder zcela nová trať, která se nacházela na opačném břehu nádrže Záplav.

Probíhá mistrovství světa v lovu kaprů

23. Mistrovství světa v lovu kaprů letos probíhá na přehradě Lac de Panneciére ve Franci, a teprve podruhé s účastí českého týmu.

České muškařky a tým masters se připravují v Kanadě na MS

V kanadské Britské Kolumbii se v průběhu příštího týdne uskuteční 2. Mistrovství světa žen a 8. Mistrovství světa masters v muškaření.

Stříbro českých muškařů z MS na Slovensku

Letošní 42. Mistrovství světa v muškaření hostilo sousední Slovensko. Čeští muškaři slaví stříbrné medaile!

Česká reprezentace sedmá na MS národů v plavané

Letošní mistrovství světa národů v plavané se konalo ve Španělsku. Šampionát proběhl na přehradě Ebro v oblasti okolo města Mequinenza na severovýchodě země.

Mistrovství světa v muškaření bylo zahájeno!

Včerejším dnem bylo v Liptovském Mikuláši oficiálně slavnostně zahájeno 42. Mistrovství světa v lovu ryb muškařením.

Proběhlo Mistrovství ČR juniorů v muškaření na řece

O uplynulém víkendu se na revíru Úslava 1 (433 071) konalo Mistrovství České republiky juniorů v lovu ryb udicí muškařením na řece.

Proběhlo Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů v přívlači

V sobotu 9. 9. 2023 se v Praze na krásné říčce Rokytce za nádherného slunečného počasí uskutečnilo Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů v LRU přívlač.

Česká muškařská reprezentace trénuje před MS na Slovensku

Pořádání letošního světového šampionátu v muškaření se zhostilo sousední Slovensko. Čeští reprezentanti jsou již na místě a mají za sebou sérii tréninků.

Česká reprezentace v castingu slaví úspěchy na MS v Polsku

Letošní mistrovství světa v rybolovné technice je u konce. Čeští reprezentanti získali celkem 34 medailí.

První závodní den na Mistrovství světa v rybolovné technice

Prvním závodním dnem na Mistrovství světa v Polsku byl čtvrtek, který našim barvám přinesl hned několik medailí.

 

 

V Polsku bylo zahájeno Mistrovství světa v rybolovné technice

Včera bylo slavnostně zahájeno Mistrovství světa v rybolovné technice. Pořádáním letošního světového šampionátu bylo pověřeno Polsko. Závody se konají na multifunkčním stadionu v Bychawě, který leží nedaleko města Lublin.

Na Nových Mlýnech proběhl závod 1. ligy ve feederu

Uplynulý víkend 1.-3. 9. 2023 proběhlo 3. kolo 1. ligy LRU feeder. Závod se konal na revíru Dyje 5 - vodní nádrž Nové Mlýny.

Na Ostravici proběhlo podzimní kolo 2. ligy v muškaření

Na začátku září (2.-3. 9.) se konalo podzimní kolo 2. ligy sk. B LRU muška. Závod proběhl na řece Ostravici.

O víkendu se konalo Mistrovství ČR v přívlači z lodí

Na údolní nádrži Hněvkovice se o víkendu konalo X. Mezinárodní mistrovství České republiky v přívlači z lodě.

Česká ženská plavaná 5. na mistrovství světa

V tomto týdnu se vrátila česká ženská reprezentace ze srbského Apatinu, kde bylo slavnostně ukončeno 29. Mistrovství světa žen v lovu ryb udicí na plavanou. Český národní tým ve složení Markéta Nováčková, Hana Purkrábková, Eliška Hanyková, Týna Javůrková, Jana Štiková a Tereza Richterová obsadil v konkurenci 14 týmů 5. místo.

O víkendu proběhlo na Ohři Mistrovství ČR v LRU přívlač

O uplynulém víkendu proběhlo Mistrovství České republiky v lovu ryb udicí (LRU) přívlačí, které se v tomto roce konalo na revírech Ohře 8A (pstruhový revír) a Ohře 7 (mimopstruhový revír), na kterých je hospodařením pověřena MO Žatec, která se rovněž na organizaci akce podílela.

Ženská reprezentace v plavané trénuje na MS v Srbsku

Mistrovství světa žen v LRU plavaná se letos koná v srbském Apatinu. České reprezentantky jsou již na místě, tréninky jsou v plném proudu, obdrželi jsme tak první snímky ze šampionátu. Slavnostní zahájení proběhne zítra, samotné závody pak o víkendu.

Ženská reprezentace v plavané se připravuje na MS

V termínu 21.-28. 8. 2023 proběhne 29. Mistrovství světa žen v plavané. Šampionát se letos koná v Srbsku ve městě Apatin na kanálu Dunavac.

Na Sázavě a Blanici Vlašimské proběhlo 2. kolo extraligy v přívlači

O víkendu se uskutečnilo 2. kolo extraligy v přívlači. Závod proběhl na revírech Sázava 6 a Blanice Vlašimská 1 a 2. Pořádajícím byl za MO ČRS Český Šternberk Josef Prokop.

Čeští junioři nabírají na MS cenné zkušenosti, U15 na 9. místě

Obdrželi jsme poslední zprávy z kategorie U15 na MS v plavané juniorů. Přinášíme souhrn posledního kola z portugalského šampionátu.

Obrazem: Mistrovství světa juniorů v plavané je zahájeno

Začalo první kolo MS v lovu ryb udicí na plavanou v portugalském městě Coruche. Přinášíme snímky z místa šampionátu od všech českých týmů (U15, U20, U25).

Česká juniorská plavaná má za sebou první tréninky na MS v Portugalsku

V termínu 5.-6. 8. 2023 se v portugalském městě Coruche na řece Sorraia koná Mistrovství světa v plavané v kategoriích U15, U20 a U25. Česká reprezentace je již na místě a má za sebou první tréninky. Přinášíme tak první zprávy z průběhu šampionátu.

LRU přívlač - Krajský přebor Středočeského ÚS

Ve dnech 29.-30. 7. 2023 se uskutečnil Krajský přebor Středočeského ÚS na revíru Sázava 8 (411 079). Pořadatelem byla MO ČRS Soutice. Připravili nám super závod na výborně zarybněné Sázavě pod jezem u Chabeřického mlýna.

Muškařští junioři vezou z MS individuální bronz, český tým čtvrtý

V termínu 8.-23. srpna 2023 absolvovala muškařská juniorská reprezentace Mistrovství světa v Bosně a Hercegovině. Opět tak jako předešlé roky byla naše výprava početná.

Stříbrný tým z MS klubů v plavané v Polsku

Dnes jsme obdrželi zprávy také od druhého českého týmu Crazy Boys Maver z Mistrovství světa klubů v plavané. Zavítejme tedy s Romanem Pokorným ml. do tohoto závodního prostředí z pohledu druhého českého týmu, který přivezl domů stříbrné medaile.

Zpráva českého týmu z průběhu MS klubů v plavané

Tým ČRS Mivardi CZ Mohelnice nám zaslal zprávu ze samotného průběhu závodu. Pojďte se s námi ještě jednou podívat na dějiště světového šampionátu do Polska.

Zajímavosti z proběhlého Mistrovství světa juniorů a kadetů v Castingu, padaly světové rekordy

Na domácí půdě proběhlo v uplynulém týdnu Mistrovství světa v rybolovné technice v kategorii juniorů a kadetů. Přinášíme zajímavosti z tohoto světového klání.

Český tým trénuje v Polsku na MS klubů v plavané

V termínu 22.-23. 7. 2023 se v Polsku uskuteční 42. Mistrovství světa klubů v lovu ryb udicí na plavanou. Česká reprezentace je již na místě a má za sebou první tréninky, a tak dostáváme první zprávy z týmu ČRS Mivardi CZ Mohelnice.

Barbus Cup - 6. ročník LRU feeder dvojic

O víkendu 15.-16. 7. 2023 proběhl Barbus Cup - tradiční závod dvojic v lovu ryb udicí na feeder. Již 6. ročník této soutěže se konal v Týnci nad Labem.

MS juniorů v muškaření zahájeno, proběhlo rozlosování skupin

Včera proběhlo slavnostní zahájení Mistrovství světa juniorů v muškaření. Rozlosování skupin je na stole. Šampionát se koná v Bosně a Hercegovině.

Česká republika bere na MS juniorů a kadetů v rybolovné technice 57 medailí

Sobotní závěrečný den Mistrovství světa juniorů a kadetů v rybolovné technice byl pro českou reprezentaci opět velmi úspěšný. Naši závodníci podobně jako včera opanovali šampionát a zaslouženě sklízeli jednu medaili za druhou.

Přinášíme výsledky z prvního dne MS v Castingu

Pátek 14. 7. 2023 byl prvním závodním dnem MS juniorů a kadetů v rybolovné technice. Přinášíme první výsledky a máme radost z převahy českých vlajek na stupních vítězů.

V jižních Čechách bylo dnes zahájeno MS juniorů a kadetů v rybolovné technice

Dnes bylo zahájeno v Českých Budějovicích Mistrovství světa juniorů a kadetů v rybolovné technice. Pořadatelem je MO ČRS České Budějovice 3 a hlavním organizátorem Josef Luxa, který již pořádal několik světových šampionátů.

Česká juniorská reprezentace v mušce trénuje na MS

Čeští junioři mají za sebou první dny tréninku na letošním MS juniorů v muškaření. Šampionát se bude konat v Bosně a Hercegovině v termínu 16.-23. 7. 2023. Přinášíme zprávy z tréninkových dní.

Na Labi proběhlo 1. kolo I. ligy v přívlači

O víkendu 8.-9. 7. 2023 proběhlo 1. kolo I. ligy lovu ryb udicí přívlačí. Závod se konal na řece Labi v Přelouči. Soutěže se zúčastnilo 13 dvoučlenných družstev. Závodníci chytali jak na klidné vodě v nadjezí, tak vyzkoušeli i proudné úseky pod elektrárnou.

Český tým 8. na MS v LRU feeder v Srbsku

Během víkendu 8.-9. července 2023 se konalo Mistrovství světa v lovu ryb udicí na feeder. Šampionát proběhl poblíž města Bela Crkva v Srbsku.

Česká reprezentace LRU feeder trénuje na MS

Reprezentační team feederu se hlásí z dějiště konání 12. ročníku Mistrovství světa, které se koná v Srbsku na kanále DTD Kajtasovo Bela Crkva.

Rybolovná technika má za sebou vrchol domácí sezóny

Během uplynulého víkendu (30. 6. - 2. 7. 2023) se uskutečnilo Mezinárodní mistroství republiky dospělých a kadetů v Českých Budějovicích. O závod se postarali zkušení pořadatelé z MO ČRS České Budějovice 3.

Proběhlo Mistrovství ČR juniorů v plavané

O víkendu se konalo Mezinárodní mistrovství České republiky v lovu ryb udicí na plavanou U15, U20 a U25. Šampionát se konal na plzeňské Radbuze 1A (431 042) u Papírenské lávky. Závod pořádala MO ČRS Nepomuk ve spolupráci se Západočeským územním svazem.

Zahájeno Mistrovství ČR juniorů U15, U20, U25 v plavané

Dnes bylo na plzeňské Radbuze zahájeno Mezinárodní mistrovství České republiky v lovu ryb udicí na plavanou U15, U20 a U25. Pořadatelem je Západočeský územní svaz a MO ČRS Nepomuk. Slavnostního zahájení se zúčastnil i předseda ČRS Karel Mach.

Ve Vícemilicích se uskutečnilo 2. kolo II. ligy skupiny B v LRU feeder

2. kolo II. ligy skupiny B se uskutečnilo na místním rybníce ve Vícemilicích. V pátek se zhruba třetina závodníků sešla na tréninku, aby zvolila tu nejlepší taktiku do následujících dvou dnů.

Proběhlo 1. kolo II. ligy skupiny A v LRU feeder

O víkendu 24.-25. 6. proběhlo 1. kolo II. ligy skupiny A, kterého se zúčastnilo 14 družstev příslušných k této soutěži. Celkem 42 závodníků, rozdělených do sektorů A ,B, C spravedlivým losem, se utkalo o první letošní druholigové body.

Česká plavaná pátá na Mistroství Evropy

Ve dnech 24.-25. 6. se uskutečnilo Mistrovství Evropy v plavané. Šampionát se konal na maďarském jezeře Deseda. Přinášíme průběh závodu, jak jej popsal státní trenér Roman Pokorný st.

Český tým trénuje před Mistrovstvím Evropy v plavané

Od dnešního dne začíná česká reprezentace trénovat na Mistrovství Evropy v plavané. Mezinárodního šampionátu se účastní pětice českých závodníků.

Na Otavě proběhlo Mistrovství ČR v muškaření

Na řece Otavě proběhlo Mistrovství České republiky v muškaření. Závodilo se v kategorii mužů, žen i družstev. Přinášíme průběh závodu, jak jej za pořadatele popsal Jiří Pech, člen Odboru LRU muška Rady ČRS za Západočeský ÚS.

Juniorská přívlač na Mezinárodním mistrovství Slovenska

Mezinárodní mistrovství Slovenska se uskutečnilo o víkendu 10.-11. 6. 2023 v Ružomberoku na řece Revúci, krásné horské říčce.

Mistrovství České republiky juniorů a žáků v rybolovné technice

Ve dnech 9.-11. 6. 2023 se na stadionu TJ Sokol Lípa nad Orlicí konalo Mistrovství České republiky juniorů a žáků v rybolovné technice. V šampionátu se utkalo 61 dětí, které bojovaly ve třech kategoriích o mistrovské tituly.

Juniorští muškaři absolvovali nominační závod

Proběhl nominační muškařský závod, ve kterém se utkalo 10 nejlepších juniorů, kteří závodili v podobných podmínkách jako na mistrovství světa.

Handicapovaní rybáři na Mistrovství světa ve Francii

V uplynulých dnech se ve francouzském Toulu konalo Mistrovství světa handicapovaných rybářů v plavané. Přinášíme reporty ze samotného závodu. Česká reprezentace skončila na tomto světovém šampionátu na šestém místě.

Proběhlo 26. Mezinárodní mistrovství České republiky v lovu ryb udicí na plavanou

O víkendu proběhlo v jižních Čechách na údolní nádrži Kořensko Mistrovství České republiky v plavané. Šampionát se konal s mezinárodní účastí, přivítali jsme závodníky z reprezentací Polska a Slovenska. Pořadatelem byla MO ČRS Nepomuk ve spolupráci s Jihočeským územním svazem jako uživatelem revíru.

Letošní Mistrovství Evropy v muškaření očima státního trenéra

Letošní ME v muškaření hostilo Portugalsko. Přinášíme podrobné shrnutí celého průběhu šampionátu, které nám zaslal státní trenér Ivan Vančura.

O víkendu proběhlo Mistrovství ČR v LRU feeder

O víkendu se konalo Mistrovství České republiky v lovu ryb udicí na feeder. Šampionát proběhl jako závod jednotlivců a tříčlenných družstev, zároveň se ve stejné dispiplíně konalo také Mistrovství České republiky juniorů.

Slezský pohár v rybolovné technice

I uplynulý víkend byl pro vyznavače rybolovné techniky závodní. Tentokrát se většina závodníků přesunula až do slezských Šilhéřovic u Ostravy, kde proběhl druhý závod ze série Českého poháru. Protože šlo také o nominační závody do všech tří reprezentací byli zde všichni závodníci, kteří o nominaci bojují.

Dvě medaile pro Česko na MS v plavané v kategorii Masters

Velkého úspěchu dosáhl český tým na MS v plavané v kategorii Masters, které se minulý týden konalo ve Francii. Závod pro Vás shrnul trenér českého týmu Roman Foret.

Český tým trénuje ve Francii na MS masters v plavané

Dalším světovým šampionátem, který se v tomto týdnu koná, je Mistrovství světa masters v plavané. Dějištěm je město Toul ve Francii a Českou republiku zde zastupují státní trenér Foret Roman, asistent Denis Secula, závodníci Miroslav Melcher, Luca Pergreffi, Jiří Hrazdil, Vojtěch Maštera a pomocníci Martin Koukal st. a Miroslav Sácký.

Mistrovství Evropy v muškaření je zahájeno!

V pondělí večer bylo v portugalském městečku Covilha zahájeno 27. Mistrovství Evropy v muškaření. Šampionátu se letos účastní 11 týmů, což je méně, než v minulých letech.

Reprezentace handicapovaných rybářů vyráží na MS ve Francii

V neděli ráno vyrazila reprezentace handicapovaných rybářů na Mistrovství světa v plavané ve Francii. Přinášíme vám krátký komentář manažerů reprezentace Jana Porhansla a Tomáše Kučery; všem účastníkům mistrovství přejeme mnoho úspěchů!

Přípravný kemp Mistrovství Evropy v muškaření

Reprezentace České republiky je již v Portugalsku, kde se připravuje na Mistrovství Evropy v muškaření, které se bude konat 20. - 28. 5. 2023 v oblasti Covilha. Po prvních obhlídkách tratí Vám přinášíme komentáře manažera českého týmu, Jiřího Pejchara.

O víkendu proběhl Memoriál Rolanda Niedermayera v rybolovné technice

Netradičně v neděli 14. 5. 2023 se konal na atletickém stadionu v Bílině Memoriál Rolanda Niedermayera v rybolovné technice. Závod probíhal pod vedením MO ČRS Bílina a pod záštitou Rady ČRS a také Severočeského územního svazu.

Mistrovství světa v LRU přívlač v Bulharsku bylo zahájeno

V Bulharsku bylo slavnostně zahájeno 20. Mistrovství světa v lovu ryb přívlačí. Přinášíme první zprávy od českého týmu.

Na severní Moravě proběhlo 1. kolo Method feeder ligy

Na rybářském revíru Ondřejnice 1A v užívání Moravskoslezského ÚS se uskutečnilo 1. kolo Method feeder ligy. Tento revír se vyznačuje značnou obsádkou bílé ryby, což se projevilo i v neoficiálním tréninku. V samotném závodě se několik kaprů sice ulovilo, ale týmy, které nebyly připraveny na lov bílé ryby, měly velké starosti. Počasí nám celkem přálo a celkově se závod vydařil.

Na Pilské nádrži se konalo 1. kolo 1. ligy LRU feeder

Ve dnech 29.-30. 4. 2023 proběhlo 1. kolo 1. ligy LRU feeder na Pilské nádrži (rybářský revír Sázava 19, 461 131) ve Žďáru nad Sázavou.

V Liběchově proběhlo Mistrovství ČR v jezerním muškaření

Ve dnech 28.-30. 4. 2023 se konalo Mistrovství České republiky v jezerním muškaření. Letošní šampionát pořádal Územní svaz města Prahy a jeho organizace MO ČRS Praha 10 - Vinohrady (Muškaři Vinohrady).

Kladrubští rybáři pořádali Jarní dětské rybářské závody

Místní organizace ČRS Kladruby, která sdružuje handicapované rybáře, uspořádala tradiční Jarní dětské rybářské závody. Děkujeme kladrubským rybářům za zaslaný report z vydařené akce a přejeme mnoho úspěchů do další činnosti.

Jarní kolo Ligy mládeže v rybolovné technice ve Kdyni

Poslední dubnový víkend patřil na západě Čech rybolovné technice. Proběhlo jarní kolo Ligy mládeže. Závod uspořádala místní organizace ČRS Kdyně.

Jarní rybářské závody handicapovaných rybářů z MO Kladruby

Již tradičně jsme obdrželi report z Jarních rybářských závodů handicapovaných rybářů, které uspořádala MO ČRS Kladruby. Děkujeme autorům za jejich zprávu, poděkování patří také celé MO ČRS Kladruby za její činnost směrem k rybářům s handicapem. Přejeme do budoucna další úspěšné akce.

Česká reprezentace LRU muška se připravuje na mistrovství Evropy

Letošní mistrovství Evropy v lovu ryb udicí muškařením se koná v Portugalsku. Šampionát proběhne v termínu 22.-28. 5. v okolí městečka Covilha. České muškaře čekají řeky Zezere, Paul a Alva. Jeden sektor bude jako jezerní břehový závod na Rossim Lake.

Česká reprezentace LRU feeder se vrací z MS v Irsku

Ve dnech 22.-23. 4. proběhlo v irském městě Castleblayney 6. Mistrovství světa klubů v lovu ryb udicí na feeder. Konalo se na ohromném přírodním jezeře Lough Muckno s délkou přes 4 km a šířkou přes 1 km.

Zrušení Mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané

Vážení přátelé sportovního rybolovu,

na základě týdenního sledování a dnešní důkladné obhlídky závodní tratě na řece Labi na Mělníce jsme Vám s politováním nuceni sdělit resumé, že dubnové Mistrovství republiky handicapovaných rybářů a žen, plánované v termínu 28.-30. 4. 2023, je z důvodu velkého průtoku vody, a z toho vyplývajícího bezpečnostního rizika, zrušeno.

Česká reprezentace LRU feeder odlétá na MS klubů

V těchto dnech odlétá naše výprava na 6. Mistrovství světa klubů v LRU feeder. MS se uskuteční v Irsku v hrabství Monaghan, a to v termínu 22. – 23. 4. 2023.

Česká reprezentace v přívlači zahájila sezonu přípravným mezinárodním závodem

Reprezentanti v LRU přívlač zahájili závodní sezonu mezinárodním závodem Međimurske pastrve v Chorvatsku ve Svate Mariji. Akce je brána jako jeden z přípravných závodů na blížící se MS v Bulharsku.
 

O Velikonocích se konalo Mistrovství ČR juniorů v jezerním muškaření

Na Bílou sobotu 8. 4. 2023 se na Jitkovském Mlýnském rybníce nedaleko Chotěboře sešli juniorští závodníci LRU muška, aby se utkali o titul mistra ČR v jezerním chytání.

Pozvánka na Mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané a Mistrovství ČR žen v plavané

Vážení příznivci Petrova cechu,

dovolujeme si Vás pozvat na Mistrovství České republiky handicapovaných rybářů v plavané a Mistrovství České republiky žen v plavané.

Naši reprezentanti na Mistrovství Slovenské republiky juniorů v jezerním muškaření

V sobotu 25. 3. 2023 se konal 0. ročník Mistrovství Slovenské republiky juniorů v jezerním muškaření, na které jsme byli pozvaní. Vzali jsme 5 našich juniorů, objednali ubytování a v pátek před závodem jsme dorazili do Bánské Bystřice, kde se tento závod druhý den konal. Závodu se zúčastnili Michal Slavíček, Tomáš Wittner, Jakub Vedral, Fanda Hodek a Jonáš Včeliš.

Česká reprezentace v přívlači se připravuje na MS v Bulharsku

V květnu letošního roku se koná v bulharském Devinu v regionu Smolyan 20. Mistrovství světa v lovu ryb přívlačí. Šampionát proběhne v termínu 13.-14. 5. na řece Vacha.

Handicapovaní rybáři zvou na Jarní a Dětské rybářské závody

MO ČRS Kladruby, která sdružuje handicapované rybáře, zve na Jarní a Dětské rybářské závody, které se konají 15. a 16. dubna 2023 na nádrži Záhorská.

Ozvali se nám čeští reprezentanti po MS Method feeder v JAR

Obdrželi jsme zprávu kapitána týmu Michala Porteše z průběhu 2. MS Method feeder v JAR. Děkujeme za reprezentaci, a ještě jednou gratulujeme k bronzovým medailím v týmech i jednotlivcích.

Česká reprezentace veze z JAR bronzové medaile v týmech, přidává i bronz v jednotlivcích

O víkendu proběhlo v Jihoafrické republice 2. Mistrovství světa Method feeder. Šampionát se konal v severní části jižní Afriky u města Mokopane na přehradě Nyl Biodiversity Dam.

Mistrovství světa v Method feederu v JAR je zahájeno

Jde teprve o druhé mistrovství světa ve freestyle Method feederu. Probíhá ve dnech 29. 11 – 4. 12. v severní části jižní Afriky u města Mokopane na krásné přehradě Nyl Biodiversity Dam.

Zakončení sezony rybolovné techniky halovým mistrovstvím ČR juniorů a žáků

Včera 19. 11. se konal poslední závod roku 2022 pod hlavičkou odboru rybolovné techniky při Radě ČRS. Halové mistrovství ČR juniorů a žáků v rybolovné technice se konalo v Týništi nad Orlicí.

Mistrovství ČR juniorů v muškaření na jezeře je za námi

Na jihu Čech proběhlo mistrovství ČR juniorů v LRU muška na jezeře, šampionát se konal na rybníce Dobrkovská Lhotka.

V Hořovicích proběhlo halové mistrovství ČR dospělých v rybolovné technice

V sobotu dne 12. 11. 2022 proběhlo ve středočeských Hořovicích halové mistroství dospělých v rybolovné technice. Pro dospělou část závodního pole se jedná o vrcholný halový závod, a  zároveň o poslední závod sezóny organizovaný pod záštitou Rady ČRS.

Čeští vláčkaři uspěli na mezinárodním závodě "Ondavská rotačka"

O víkendu proběhl mezinárodní závod v LRU přívlač - Ondavská rotačka. Jedná se o tradiční podzimní akci na východě Slovenska. Šampionát proběhl na řece Ondavě dle pravidel FIPS.

Mistrovství světa Trout Area 2022 v Rumunsku

O víkendu proběhlo v Rumunsku 2. Mistrovství světa Trout Area 2022. Šampionát se konal u města Valenii de Munte.

Proběhlo poslední kolo Method feeder ligy

Poslední 4. kolo letošní Method feeder ligy je za námi, známe celkové výsledky.

Podzimní dětské rybářské závody při MO ČRS Kladruby

Kladrubští rybáři nám pravidelně zasílají zprávy o uspořádaných akcích. Za dopisy děkujeme a níže zveřejňujeme ohlédnutí za podzimními dětskými rybářskými závody.

Podzimní závody dospělých u kladrubských rybářů

Již tradičně jsme obdrželi zprávy z MO ČRS Kladruby o uspořádaných závodech. Velice děkujeme jejich autorům a v tomto článku zveřejňujeme dopis týkající se podzimních závodů dospělých, dětské podzimní závody jsou publikovány v samostaném příspěvku. Přejeme kladrubským rybářům do budoucna mnoho dalších úspěšných akcí.

Otevřené Mistrovství ČR jednotlivců, kadetů, juniorů, žen a tříčlenných družstev v LRU Feeder

Ve dnech 15.–16. října 2022 proběhlo otevřené Mistrovství ČR jednotlivců, kadetů, juniorů, žen a tříčlenných družstev v LRU Feeder na Pilské nádrži (revír Sázava 19, 461 131) ve Žďáru nad Sázavou.

Pohár předsedy ČRS v lovu kaprů - rekapitulace a výsledky

Poslední noc začala zajímavě – na druhém břehu v baru Medůza probíhala asi „rozlučka se sezónou“ a veslařským kanálem se několik hodin nesly basy punkrockové skupiny Plexis. Naštěstí to nebylo žádné drama a hudebníkům ještě před půlnocí došel dech. Obavy, že to vyplaší ryby, se záhy rozplynuly, protože kapříci baštili a rozhodčí se až do rána nezastavili a neúnavně vážili ulovené ryby. Rybáři pro změnu bojovali nejen se složitým terénem, ale především nakumulovanou únavou. Vlastně to tak zůstalo stejné až do konce závodu.

Pohár předsedy ČRS v lovu kaprů - den třetí

Ufff, přes den to byl masakr, ryby zvyšují svou žravost (někde). Rybáři zvyšují tempo zdolávání a rozhodčí už mají téměř prošoupané kecky.

Pohár předsedy ČRS v lovu kaprů - den druhý

Noc byla hodně štědrá. Máme tu týmy, které si připsaly přes 20 bodovaných ryb jen během noci! Je vidět, že kapříci už se osmělili a začínají pěkně baštit.

Krátce z Poháru předsedy ČRS v lovu kaprů v Račicích

Včera odstartoval 4. ročník Poháru předsedy ČRS v lovu kapra. Letošní závod je zároveň i 1. mistrovstvím ČR v LRU položená. Přinášíme krátkou aktualitu z prvního dne závodu.

Češi na MS LRU feeder v Belgii čtvrtí, vezeme bronz v jednotlivcích

V termínu 3.-10. 10. 2022 se uskutečnilo 11. Mistrovství světa v LRU feeder. Šampionát proběhl v belgickém KINROOI – LIMBURG.

MS v přívlači z lodí bylo slavnostně ukončeno, Slapy ovládli Estonci

Česká republika se stala pořadatelskou zemí pro 13. Mistrovství světa v přívlači z lodí. Na mistrovství bylo přihlášeno celkem 16 týmů. V podvečer 8. 10. proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a oficiální ukončení šampionátu.

Průběžné výsledky po druhém kole MS na Slapech

Dnes proběhlo druhé kolo 13. MS v lovu ryb přívlačí z lodí na nádrži Slapy. Přinášíme další výsledky. Česká reprezentace se posunula na průběžné 6. místo. Držíme palce do zítřejšího posledního kola.

Mistrovství světa v LRU feeder v Belgii bylo zahájeno

Včera 6. 10. 2022 odstartovalo v Belgii 11. Mistrovství světa ve feederu.

Průběžné výsledky po prvním kole MS v přívlači z lodí

Přinášíme první průběžné výsledky týmů a dvojic z MS v přívlači z lodí na Slapech po prvním závodním dni. Proběhla také pravidelná porada kapitánů.

Obrazem: 13. Mistrovství světa v lovu ryb přívlačí z lodí je zahájeno!

Na údolní nádži Slapy proběhlo 4. 10. 2022 slavnostní zahájení 13. Mistrovství světa v lovu ryb přívlačí z lodí, jehož pořádání se ujala Česká republika.

Pozvánka na Pohár předsedy ČRS v lovu kapra

Vážení přátelé rybařiny a lovu kapra zvlášť,
ve dnech 13.–16. 10. 2022 pořádá z pověření Rady ČRS sekce LRU položená ČRS Západočeského ÚS na veslařském areálu v Račicích již 4. ročník Poháru předsedy ČRS v lovu kapra.

Soustředění reprezentace LRU přívlač

Druhý kvalifikační závod reprezentace LRU přívlač na MS 2023 v Rumunsku proběhl první říjnový víkend na řece Mži.

Čeští reprezentanti LRU feeder odcestovali na MS do Belgie

V termínu 3.-10. 10. 2022 se uskuteční 11. Mistrovství světa v LRU feeder. Hostitelskou zemí je pro rok 2022 Belgie a MS bude probíhat v lokalitě KINROOI – LIMBURG.

Muškaři vezou z MS ve Španělsku bronz v týmech

Česká reprezentace v muškaření skončila na MS ve španělském Asturias na bronzové příčce.

Mistrovství světa v lovu kaprů: jak to nakonec dopadlo?

Česká reprezentace LRU položená na MS v lovu kaprů v Maďarsku dobojovala. Jak na šampionátu dopadla premiéra českého týmu po pátém a šestém dnu závodu popisuje Miroslav Poupa - trenér a manažer národního týmu.

Seriál závodů "Českého poháru" v RT skončil, sláva vítězům!

Tento víkend závodníci rybolovné techniky absolvovali poslední závod série Českého poháru, a to Hanácký pohár, jehož pořadatelem je MRS, p. s. Kroměříž. Tento závod byl po dlouhé době spojen také s ligovou soutěží žen a úplně poprvé byl také prvním nominačním závodem pro juniory a kadety na další sezonu 2023. 

Mistrovství světa v LRU muška zahájeno

25. 9. 2022 odstartovalo Mistrovství světa v muškaření ve španělském Asturias. Po rozlosování závodníků do skupin začíná první kolo závodu - všem našim závodníkům držíme palce a přinášíme první fotografie z místa konání šampionátu.

Zprávy z tréninku českých muškařů před mistrovstvím světa

Jak jsme Vás již informovali, česká muškařská reprezentace sbírá zkušenosti a formuje taktiku na Mistrovství světa ve španělské Asturii.

Mistrovství světa v lovu kaprů je plném proudu

Česká reprezentace LRU položená bojuje na MS v lovu kaprů v Maďarsku. Přinášíme zprávy z průběhu šampionátu.

Krátce z druhého dne MS v lovu kaprů v Maďarsku

Přinášíme další informace z MS v lovu kaprů, šampionát oficiálně začíná dnes (21. 9.).

Česká reprezentace v mušce odletěla na Mistrovství světa do Španělska

V termínu 25. 9. - 2. 10. 2022 se ve španělském regionu Asturias uskuteční 41. Mistrovství světa v muškaření.

Obrazem: Češi na MS v lovu kaprů

Česká reprezentace odcestovala do jihomaďarského Kaposváru na MS v lovu kaprů. První cesta vedla k vesnici, jejíž název nese i celá přehrada – Deseda. V místním rybářském centru jsme se zdárně zaregistrovali, vyřídili potřebné formality. Následovala prohlídka jezera a lovných míst v nejbližším sektoru C.

V Plzni proběhlo Mistrovství ČR juniorů v přívlači

O víkendu proběhlo Mistrovství ČR juniorů v LRU přívlačí. Pořádání se ujal Západočeský územní svaz ve spolupráci s MO ČRS Plzeň 1.

Češi poprvé na Mistrovství světa v lovu kaprů

Ve dnech 21. – 24. září 2022 proběhne na maďarské přehradě Deseda již 22. mistrovství světa v lovu kaprů FIPSed.

Handicapovaní rybáři zvou na Podzimní a Dětské rybářské závody

MO ČRS Kladruby, která združuje handicapované rybáře, zve na Podzimní a Dětské rybářské závody, které se konají 15.-16. října 2022 na nádrži Záhorská.

Přípravy na Mistrovství světa v přívlači z lodí na Slapech jsou v plném proudu

Jak jsme Vás již informovali, Česká republika se stala pořadatelskou zemí pro 13. Mistrovství světa v přívlači z lodí. Původně se mělo mistrovství konat v Polsku, přičemž Polsko z geopolitických důvodů pořádání šampionátu odřeklo. Šampionát se tak uskuteční v termínu 3.-9. 10. 2022 v České republice.

Proběhlo podzimní kolo 1. ligy v muškaření na Bečvě

Ve dnech 10.-11. 9. 2022 se uskutečnilo ve Vsetíně na pstruhových revírech Bečva Vsetínská 2 (473 004) a Bečva Vsetínská 3 (473 005) podzimní kolo 1. ligy LRU muška.

I. a II. liga v rybolovné technice

V sobotu 10. 9. 2022 proběhlo podzimní kolo I. a II. ligy v rybolovné technice. Pořadatelem tohoto závodu byla MO ČRS Hořovice a závod se konal na hřišti v Zaječově.

Česká reprezentace v plavané veze bronz z Mistrovství světa národů

V termínu 5.-11. 9. 2022 proběhlo v Chorvatském Osijeku 68. Mistrovství světa národů v lovu ryb udicí na plavanou. Česká republika slaví úspěch, umístila se na celkovém třetím místě.

Severočeský pohár v položené

Odbor LRU položená pořádá v těchto dnech závody v severních čechách. Pozvání na závody přijal předseda ČRS Dr. Karel Mach.

O víkendu proběhlo v Přerově Mistrovství ČR v přívlači

O víkendu 2.-4. 9. 2022 proběhlo na rybářském revíru Bečva 2 v Přerově XV. Mistrovství České republiky v LRU přívlačí.

Česká reprezentace v rybolovné technice veze z Estonska 34 medailí

V termínu 1.-4. 9. 2022 se konalo v estonském Tallinnu Mistrovství světa v rybolovné technice. České seniorské reprezentaci mužů a žen se podařilo zopakovat historický úspěch z loňského roku v počtu získaných medailí. Naši závodníci vybojovali celkem 34 medailí, a to 15 zlatých, 9 stříbrných a 10 bronzových.

Čeští reprezentanti vybojovali na MS v Tallinnu první medaile

První závodní den MS v rybolovné technice v estonském Tallinnu nám přinesl velký úsměv na tváři. Proběhly čtyři disciplíny, ve kterých naši reprezentanti vybojovali 6 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile.

Česká reprezentace v plavané se připravuje na MS národů v Chorvatsku

V termínu 5.-11. 9. 2022 proběhne v Chorvatsku 68. Mistrovství světa národů v lovu ryb udicí na plavanou. Česká republika bude obhajovat druhé místo z loňského roku.

Mistrovství světa v rybolovné technice v Estonsku

V úterý ráno odlétají naši reprezentanti na Mistrovství světa v rybolovné technice, které se koná v Estonsku.

Ve Šternberku se konal závod 1. a 3. ligy v přívlači

Ve dnech 15.–17. 7. se uskutečnilo 2. kolo 1. ligy v přívlači a 19.–21. 8. pak 1. kolo 3. ligy. Pořádající organizací byla MO ČRS Český Šternberk, a to na revíru Sázava 6.

Proběhl 37. ročník Veterán cupu v rybolovné technice

Během minulého deštivého víkendu se uskutečnil již 37. ročník Veterán cupu v rybolovné technice. Závod se konal již tradičně v Raspenavě, konkrétně na hřišti v Krásném Lese.

Soustředění reprezentace LRU přívlač

O víkendu proběhlo soustředění české reprezentace v lovu ryb udicí - přívlač.

Ohlédnutí MO ČRS Kladruby za 24 hodinovými závody handicapovaných rybářů

Český rybářský svaz obdržel dopis, kterým MO Kladruby, která sdružuje handicapované rybáře, hodnotí devátý ročník 24 hodinového závodu. Vážíme si obětavé práce MO Kladruby, podporujeme ji, a proto s jejím souhlasem dopis zveřejňujeme.

Ohlédnutí za Mistrovstvím světa juniorů v plavané ve Slovinsku

Letošní Mistrovství světa juniorů v plavané se konalo v termínu 6.-7. 8. 2022 ve slovinské Sevnici.

Na podzim se na Slapech uskuteční Mistrovství světa v přívlači z lodí

Česká republika se stala pořadatelskou zemí pro 13. Mistrovství světa v přívlači z lodí.

Zpráva trenéra z MS handicapovaných rybářů aneb jak jsme se v Szegedu rvali o medaile

Český rybářský svaz obdržel od MO Kladruby tradičně dopis, kterým tentokrát trenér hodnotí letošní Mistrovství světa v plavané pro handicapované rybáře. Oceňujeme a podporujeme činnost, kterou MO Kladruby směrem k handicapovaným rybářům vyvíjí, děkujeme všem závodníkům za reprezentaci na šampionátu a zprávu trenéra s jejich souhlasem zveřejňujeme.

Report z tréninků z Mistrovství světa juniorů 2022 v plavané ve Slovinsku

Letošní Mistrovství světa juniorů v plavané se koná v termínu 6.-7. 8. 2022 ve Slovinsku. Čeští reprezentanti jsou již se svým týmem na místě a mají za sebou první tréninky.

V Německu proběhlo o víkendu Mistrovství světa veteránů v rybolovné technice

V uplynulých dnech, tj. 27.–31. 7. 2022 se v malebném německém lázeňském městečku Bad Kreuznach konalo Mistroství světa veteránů v rybolovné technice.

Juniorští muškaři stříbrní na mistrovství světa v Itálii

Juniorský muškařský tým přivezl stříbro z 19. mistrovství světa v muškaření, které se konalo v italských Alpách v oblasti Trentino v termínu 18.-24. 7. 2022.

Zahájení mistrovství světa juniorů a masters v mušce v Itálii

Včera bylo slavnostně zahájeno mistrovství světa juniorů a masters v lovu ryb udicí na mušku. Šampionát probíhá v italských Alpách v oblasti Trentino.

Mistrovství světa juniorů a kadetů v rybolovné technice v Maďarsku

V termínu 14.-17. 7. 2022 se uskutečnilo v maďarské Budapešti Mistrovství světa juniorů a nově také kadetů v rybolovné technice. Kategorie kadetů, je určena pro závodníky ve věku 18-23 let a byla uznána světovou federací ICSF v letošním roce. Cílem je ulehčit a podpořit přechod závodníků z juniorské kategorie do kategorie dospělých.

Mistrovství světa žen a Mistrovství Evropy v muškaření v Norsku

Ve dnech 4.-10.7.2022 se konalo historicky první Mistrovství světa žen v muškaření v Norsku. Souběžně s tímto šampionátem probíhalo v této rybářské disciplíně i 26. Mistrovství Evropy.

Obě mistrovství probíhala v okolí městečka Koppang, vzdáleného cca 200 km severně od Osla. Pro šampionáty byla vybrána oblast s nádhernou přírodou, s krásnými řekami a velkými rybami, kde ulovit lipana 40-50 cm nebylo nic výjimečného.

 

Mistrovství světa handicapovaných rybářů v plavané 2021

Reprezentace České republiky se ve dnech 3. – 10. října 2021 účastnila pod záštitou Českého rybářského svazu Mistrovství světa handicapovaných rybářů v plavané, které se konalo ve Slovinsku ve městě Radeče na řece Sávě.  Mistrovství se zúčastnilo devět národů. Na základě nominace státního trenéra reprezentace Vladimíra Vyslyšela ml., se klání účastnili reprezentanti Radim Kozlovský, Ján Omamik, Emanuel Vyhlídal, Petr Svatoš a Petr Krym.

Halové mistrovství ČR v rybolovné technice dospělých

V sobotu 6.11.2021 se konalo v Hořovicích 1. Halové mistrovství ČR dospělých a vložený závod pro žáky a juniory v rybolovné technice. Do Sportovní haly v Hořovicích se sjelo 68 závodníků z celé republiky; závodníky přijeli podpořit i předseda ČRS PhDr. Karel Mach a předseda odboru Rady ČRS Ing. Ivan Bílý.

Pohár předsedy ČRS v lovu kapra zná své vítěze

V neděli 17.10. byl slavnostně ukončen čtyřdenní kaprařský maraton - Pohár předsedy ČRS v lovu kapra, který se stejně jako v předchozích letech konal na revíru Rady ČRS Veslařský kanál Račice. Oproti většině kaprařských závodů má tato soutěž význačné specifikum - bodování probíhá podle pravidel FIPSed, nehodnotí se tedy pouze dvě nejtěžší ryby (jak je v podobných závodech zvykem), ale započítávají se všechny bodované ryby - kapři a amuři nad 1,5 kilogramu váhy. O tom, že byly ryby při chuti, nejlépe svědčí celkový počet úlovků - 31 dvoučlenných týmů dokázalo ulovit přes 1500 bodovaných ryb o váze přesahující 4 tuny!

Bronzová medaile reprezentačního týmu LRU plavaná kategorie Masters z MS 2021

Mistrovství světa plavané kategorie Masters se letos konalo s ročním zpožděním ve Slovinsku v malebném okolí městečka Radeče, a to na překrásném závodním úseku řeky Sáva. Národní tým na něm vybojoval bronzovou pozici.

Mistrovství světa v lovu ryb na umělou mušku - Masters

Ve dnech 5. - 10. 10. 2021 se v okolí Zábřehu na Moravě konal šestý ročník Mistrovství světa v lovu ryb na umělou mušku v kategorii Masters

Mistrovství světa juniorů, Poznaň 2021

Mistrovství světa juniorů se konalo po roční odmlce, způsobené pandemií koronaviru, což ovlivnilo i účast na tomto mistrovství. Například Německý rybářský svaz rozhodl, že svým jménem nevyšle žádného závodníka. Toto se naštěstí podařilo ICSF vyřešit a německé družstvo se mohlo závodu zúčastnit právě pod hlavičkou Mezinárodní castingové federace (ICSF).

Mistrovství světa v muškaření: český tým obsadil šestou příčku

Letošní mistrovství světa v lovu ryb na umělou mušku, konané ve Finsku, zná své vítěze. Bohužel se českému týmu nepodařilo na tomto šampionátu cenné kovy vybojovat - i šestá pozice z celkového počtu 13-ti zúčastněných zemí je, vzhledem k vývoji výsledků, nakonec solidní výkon.

Startuje Mistrovství světa v muškaření ve Finsku

Vážení rybáři,

dnešním dnem ostartovala závodní část Mistrovství světa v muškaření, které v letošním roce hostí Finsko. Česká reprezentace je na místě připravena bojovat o cenné kovy - držíme palce!

Soustředění juniorů - Rybolovná technika

V poklidném prostředí městyse Štoky nedaleko hlavního tahu Jihlava – Havlíčkův Brod proběhl v týdnu od 18. do 24. červencedalší ročník soustředění juniorů v Rybolovné technice. Pro velký zájem nadšených závodníků byla původně plánovaná kapacita navýšena, a tak se v neděli 18. července u fotbalového hřiště výše zmíněného městyse sešlo celkem 29 závodníků.

Mistrovství republiky juniorů a žáků v rybolovné technice

O víkendu 2. – 4. 7. 2021 se sešli nejlepší mladí závodníci na Mistrovství republiky juniorů a žáků v rybolovné technice. Pořadatelem byl pobočný spolek v Kroměříži, který má již velké zkušenosti s pořádáním soutěží v RT. Závodilo se ve čtyřech kategoriích – žákyně a žáci do 15 let a juniorky a junioři do 18 let.

Pohár předsedy ČRS v lovu kapra 2021

Vážení přátelé rybařiny a lovu kapra zvláště,

ve dnech 14. – 17. října 2021 pořádá ČRS LRU položená na veslařském areálu v Račicích již 3. ročník Poháru předsedy ČRS v lovu kapra. Závodu se zúčastní 33 špičkových týmů z celé republiky, které se poperou nejen o čest a slávu, ale také o hodnotné věcné ceny a putovní pohár.

Národní kolo Zlaté udice 2021

Ve dnech 18. – 20. 6. 2021 proběhlo Národní kolo Zlaté udice (více o soutěži zde), které bylo odloženo z minulého roku z důvodu protipandemických opatření.  Do Hradce Králové přijelo v letošním roce bojovat o vítězství 7 družstev. Východočeský územní svaz ČRS, který byl v letošním roce pořadatelem, připravil velmi dobře zorganizovaný závod. Přestože byly tropické teploty, na výkonech děti se to neprojevilo.

Upozornění pro závodníky: Zrušení rybářských závodů do 11.4.2021

Vážení rybáři,

dle usnesení Republikové rady ČRS č. 32/21 se závody mohou konat pouze za podmínky, že budou dodržena všechna platná opatření vydaná Vládou ČR, Ministerstvem zdravotnictví ČR a nařízení příslušné hygienické stanice.

Vláda ČR na mimořádném jednání v pátek 26. března 2021 rozhodla, na základě předchozího souhlasu Poslanecké sněmovny, o prodloužení nouzového stavu do 11. dubna včetně a zároveň do stejného data prodloužila i všechna dosud platná krizová opatření.

Z výše uvedeného vyplývá, že dle aktuálně platných opatření není v současné době možno pořádat rybářské závody a soutěže.

Všechny závody a soutěže, uvedené v termínových kalendářích sportovních odborů s datem konání do 11. 4. 2021, jsou zrušeny. 

Jakmile dojde k úpravě současně platných opatření, budeme Vás ve věci možnosti a pravidel pořádání závodů okamžitě informovat.

Děkujeme Vám za pochopení.

Informace o konání rybářských závodů (aktualizace)

Vláda ČR na svém mimořádném jednání ve čtvrtek 8. října 2020 schválila další balík krizových opatření, kterými reaguje na nepříznivý vývoj epidemické situace a rostoucí počet nakažených nemocí covid-19.

Soustředění širšího výběru reprezentace handicapovaných rybářů v plavané

Ve dnech 3. – 6. září 2020 organizace ČRS MO Kladruby zorganizovala soustředění širšího výběru reprezentace handicapovaných rybářů v plavané na perfektně zarybněném labském revíru ČRS MO Mělník. Za čtyři dny se našim reprezentantům za pomoci neúnavných asistentů podařilo chytit neuvěřitelných 430 kilogramů ryb, kde dominovali cejni a tloušti. Podařilo se ulovit i několik okounů a úhořů. Velký dík patří mělnické organizaci, která nám svůj revír zapůjčila. Děkujeme i Českému rybářskému svazu, který akci posvětil a uvolnil finanční prostředky, díky nímž jsme mohli soustředění realizovat.

ČRS MO Kladruby: Reportáž z dětských závodů

Pro většinu rybářů je místní organizace Kladruby synonymem dlouhodobé a obětavé práce s handicapovanými rybáři, kterých sdružuje více než 100 (a je jediná v ČR, která se na podporu handicapovaných rybářů přímo zaměřuje). Tato organizace ale pořádá také řadu závodů pro děti nebo rybářské maratony. Jeden ze závodů pro děti a mládež proběhl v první polovině července - výhercům i všem účastníkům gratulujeme!

Upozornění pro registrované sportovce

Jak jsme již v průběhu tohoto týdne informovali, s ohledem na aktuální situaci jsou po dobu nouzového stavu zrušeny sportovní akce všech sportovních odborů Rady ČRS. Stejně tak se sportovci ČRS, z.s. nesmí zúčastňovat mezinárodních akcí. O případných změnách těchto opatření a aktualitách týkajích se pořádání sportovních akcí Vás budeme nadále informovat v rámci samostatných sekcí jednotlivých odborů LRU Plavaná, Feeder, Muška, Přívlač a Rybolovná technika.

Děkujeme za pochopení.

Gratulujeme českým muškařům ke stříbru na mistrovství světa v Tasmánii!

Česká reprezentace v LRU Muška se na letošním mistrovství světa dokázala v tvrdé konkurenci 23 muškařských velmocí skvěle prosadit - z Tasmánie si odváží stříbrnou medaili.

Pohár předsedy ČRS v lovu kapra: Trofej putuje do Týnce nad Labem

Třídenní klání O pohár předsedy ČRS v lovu kapra je úspěšně za námi. 27 týmů z  bojovalo nejen o tuto cennou trofej, ale i o možnost reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa v lovu kapra, které proběhne v roce 2020 na Ukrajině.

Pohár předsedy ČRS v lovu kapra: průběh závodu

Pohár předsedy ČRS v lovu kapra odstartoval a závodníci mají za sebou první úspěšný den. Jak vidí dosavadní průběh organizátor a předseda odboru Položená Miroslav Poupa?

Pozvánka na Pohár předsedy ČRS v lovu kapra

Vážení přátelé sportovního rybolovu, ve dnech 17. – 20. října se na revíru Republikové rady ČRS - Veslařském kanálu Račice bude konat 2. ročník Poháru předsedy ČRS v lovu kapra. Závodů se bude účastnit 27 špičkových týmů z celé republiky, které se poperou, kromě věcných cen a putovního poháru, především o nominaci na mistrovství světa v lovu kaprů 2020, které proběhne na Ukrajině. Ačkoliv se bude jednat již o 22. MS, český tým se zúčastní vůbec poprvé, takže motivace bude veliká!

Historicky nejlepší výsledek našich reprezentantů na mistrovství světa v rybolovné technice

Česká reprezentace v rybolovné technice je na světových šampionátech úspěšná už tradičně; zisk 32 medailí ale překonal i ta nejdivočejší očekávání.

V polovině mistrovství světa v RT mají čeští reprezentanti již 14 medailí!

V průběhu první poloviny šampionátu se ukazuje, že česká reprezentace je i letos na absolutní světové špičce. Zbývají poslední čtyři disciplíny.

Mistrovství světa v rybolovné technice zahájeno

Dnes bylo slavnostně zahájeno mistrovství světa v rybolovné technice seniorů v Hluboké nad Vltavou. Držíme palce české reprezentaci!

Mezinárodní finále Zlaté udice a Zlatého blyskáče: na prvním místě Západočeský ÚS

Historicky první ročník mezinárodního finále Zlaté udice a Zlatého blyskáče je za námi. Nejlepší družstva z České a Slovenské republiky se o víkendu utkala ve třech klasických disciplínách - znalostech, rybolovné technice a lovu ryb udicí.

Čeští junioři získávají zlato na Mistrovství světa v lovu na umělou mušku

Je to tam! Česká juniorská reprezentace dokázala vybojovat na MS juniorů (muška) ve Vyšším Brodě v sérii pěti náročných závodů nejcennější kov. 

 

Naši junioři si vezou z Mistrovství světa v rybolovné technice 10 medailí

Od 18.7. do 21.7.2019 bojovali naši juniorští reprezentanti v rybolovné technice o medaile na Mistrovství světa, které se v letošním roce konalo ve Švýcarsku ve městě Grächen / St. Niklaus. Celkem se zde sešlo 51 závodníků z 10 států světa.

Držíme palce: startuje mistrovství světa juniorů v rybolovné technice

Švýcarské městečko Grächen tento týden ožívá vrcholnou událostí letošní sezóny v oblasti rybolovné techniky - mistrovstvím světa juniorů.

Fantastický výsledek české reprezentace na ME LRU muška!

Český tým získává zlatou medaili na letošním mistrovství Evropy LRU muška! V tvrdé konkurenci 100 závodníků z dvaceti zemí skončila česká reprezentace na první pozici.

MS Veteránů v rybolovné technice úspěšně ukončeno

Sobotní večer ve Frýdku Místku patřil novým mistrům světa v rybolovné technice kategorie veteránů. Slavnostní vyhlášení soutěže za účasti předsedy ČRS Dr. Karla Macha ukončilo letošní šampionát, ve kterém česká reprezentace opět bodovala.

Mistrovství světa veteránů v rybolovné technice začíná

Dnes v 17,00 hodin bude slavnostně zahájeno, na stadionu „První SC Staré Město“,  již 9. Mistrovství světa veteránů v rybolovné technice.  Mistrovství veteránů se účastní rekordní počet zemí, a to 10.  Tento závod pořádá místní organizace ČRS Frýdek Místek II – Casting. Záštitu a podporu nad závodem převzal Moravskoslezský kraj, ČRS ÚS pro Severní Moravu a Slezsko, město Frýdek – Místek a obec Staré Město.

Mezinárodní mistrovství ČR v rybolovné technice 2019

Ve dnech 28.-30.6.2019 se uskutečnilo v Českých Budějovicích Mezinárodní mistrovství ČR v rybolovné technice. Tento závod, díky skvělé organizaci, je již několik let zařazen i do seriálu Světového poháru v Castingu. Zápolení v devíti disciplínách se odehrávalo na fotbalovém hřišti TJ Slavie VŠ České Budějovice.

Mistrovství ČR LRU Feeder je za námi

Poslední červnový víkend proběhlo Mistrovství ČR v lovu ryb udicí (feeder). Závodníci se museli poprat nejen s náladovými rybami, ale také s vysokými teplotami, atakujícími čtyřicetistupňovou hranici.

Je to tam! Radim Kozlovský se stává mistrem světa v plavané handicapovaných rybářů

Mistrovství světa handicapovaných rybářů je za námi. A skončilo obrovským úspěchem - Radim Kozlovský si odváží zlato. Celkově se český tým umístil na čtvrté pozici.

Držíme palce: handicapovaní rybáři bojují v Itálii na mistrovství světa v plavané

V roce 2019 probíhá již 21. ročník mistrovství světa handicapovaných rybářů. Letos se závodníci utkají v krásném italském prostředí na řece Arno v Toskánsku.

Zlatá udice: územní kola úspěšně ukončena

O uplynulém víkendu proběhla poslední územní kola 48. ročníku prakticko-vědomostní soutěže Zlaté udice.  Vítězná družstva z jednotlivých krajů poměří své síly 21.-23. června 2019 ve Světlé nad Sázavou, kde se uskuteční finále, tedy Národní kolo Zlaté udice.

Daniel Kop získává stříbro na mistrovství světa LRU v přívlači!

Na medaili v této disciplíně jsme si museli počkat šest let, ale čekání se vyplatilo a cenné kovy naše česká reprezentace přivezla hned dva. Stříbrnou medaili v soutěži jednotlivců vybojoval Daniel Kop a v celkovém bodování se české družstvo umístilo na bronzové příčce.

Mistrovství ČR plavané žen a handicapovaných rybářů zná své vítěze

O víkendu 18.-19. května proběhlo na revíru Jizera 4 Mistrovství ČR v plavané žen a handicapovaných rybářů. Ve dvou samostatných kategoriích se utkalo nejlepších deset žen a dvacet handicapovaných rybářů o titul mistrů ČR v plavané; a bylo na co se dívat.

Vezeme si ZLATO - 12. Mistrovství světa LRU přívlač z lodí

Po velkém úspěchu této disciplíny na loňském MS se dokázalo naše družstvo pod vedením st. trenéra Josefa ZAHRÁDKY a Petra KUBÍČEHO (vedoucí výpravy) posunout ještě výše. Z loňského stříbra v soutěži družstev je dnes ZLATO!

Mistrovství světa v LRU feeder (průběžná zpráva reprezentantů)

Mistrovství světa se po 6 ti letech opět vrací do Jihoafrické republiky, kde je součástí 4. světových rybářských her, a pro místo konání je opět vybráno město Bloemhoef a přehrada Daan.

 

Startuje 4. ročník Světových rybářských her v Jihoafrické republice

Světové rybářské hry jsou jednou z nejdůležitějších rybářských událostí v mezinárodním měřítku. Jedná se o sérii čtrnácti šampionátů v různých rybolovných stylech, konaných v jedné zemi. Zastřešující organizace CIPS (Mezinárodní konfederace sportovního rybolovu) pověřila pořádáním letošního ročníku Jihoafrickou republiku.

Pohár předsedy ČRS v lovu kapra zná své vítěze

V uplynulých dnech proběhl na revíru Rady ČRS Veslařský kanál Račice Pohár předsedy ČRS v lovu kapra. V neděli 21. října ve 12:00 byl tento závod ukončen a ceny byly slavnostně předány. Čí jména ponese putovní pohár v podobě dřevěného kapra po prvním ročníku?

11. mistrovství světa v LRU přívlač z lodi, Anglie 10. - 15. 10. 2018

Od roku 2012, kdy se reprezentanti ČRS poprvé zúčastnili MS přívlače z lodi, konečně medaile. A to jak v soutěži družstev – 2. místo ze 16 zemí, tak v soutěži dvojic – kde jedna ze dvou českých posádek obsadila příčku nejvyšší.

38. Mistrovství světa v LRU na umělou mušku v Itálii, 17. - 23. 9. 2018

Po třech závodních sezónách se opět všechna naše reprezentační družstva muškařů umístila na stupních vítězů. Nejprve na ME ve Vyšším Brodě, poté na MSJ v Polsku a nyní na nejprestižnější soutěži, tedy MS. Pořadatelé vybrali pro závod nádherné prostředí Dolomitů, závodními sektory byly řeky Sarca, Noce a jezero Cornisello.

Mezinárodní mistrovství ČR v LRU feeder 2018

Ve dnech 14.-16. záři se konalo na Veslařském Kanále v Račicích Mezinárodní mistrovství ČR ve feederu. Startoval zde rekordní počet 132 závodníků.  Ti byli rozděleni do  devíti sektorů  A – I. Závodilo se v pěti kategoriích – kadeti, junioři, ženy, muži, družstva.

Mistrovství světa v rybolovné technice : ČR získává 12 zlatých, 5 stříbrných a 4 bronzové medaile

Dnes večer převezmou čeští reprezentanti poslední medaile na mistrovství světa v rybolovné technice, které se konalo v Ronneby ve Švédsku.  Celkem si naši odnášejí 21 medailí (12 zlatých – 5 stříbrných – 4 bronzové) a jeden světový rekord, který získala Kateřina Marková v disciplíně zátěž dálka. Dosavadní rekord polské závodnice Magdaleny Kuzy překonala o více než tři metry a stanovila tak jeho novou hodnotu na 78,6 metrů!

Handicap Fish Cup 2018

Závod se konal v sobotu 1.září na rybníku „BAŠTA.“ Akci podpořil Pardubický kraj, Lesy ČR s.p. a Český rybářský svaz,z.s. Letošní ročník byl již jedenáctý v pořadí. Závod proběhl pod taktovkou MO ČRS Přelouč a místní skupiny Lázně Bohdaneč.

První úspěšný den na mistrovství světa v rybolovné technice ve Švédsku (Ronneby) 2018

Ve středu 5.9.2018 začalo slavnostním zahájením a tréninkem mistrovství světa v rybolovné technice ve švédském Ronneby.

Zlatá udice: unikátní soutěž s tradicí od roku 1974

O průběhu a výsledcích soutěže Zlaté udice toho již bylo napsáno mnoho (například reportáž z letošního 47. ročníku zde). V dnešním článku se podíváme průběh, pravidla i jednotlivé disciplíny tohoto jedinečného klání mezi rybářskými dorostenci.

Závody World Carp Masters na Orlíku startují za deset dní

V minulosti jsme již několikrát informovali, že v termínu od 8. do 15. září proběhnou na revíru Vltava 16-19 (Údolní nádrž Orlík) jedny z největších závodů v lovu kapra nejen v ČR, ale i v Evropě. V minulosti byly tyto závody pořádány ve Francii na jezeře Lac du Der, ročník 2018  historicky poprvé hostuje v České republice.

MAIL

MAIL

Výukové a propagační předměty

00000272  00000579 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

Objednávky zde

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.

Ok