Na Turyňském rybníce proběhlo 1. kolo II. ligy sk. B v LRU plavaná

O víkendu 4.-5. 5. 2024 pořádala MO ČRS Rakovník 1. kolo II. ligy sk. B v LRU plavaná. Závod proběhl na Turyňském rybníce (revír 411 003 Kačák 4), který obhospodařuje MO ČRS Kladno.

Jedná se o velice dobře a pestře zarybněnou vodu, na níž je vidět péče a práce kladenských rybářů. Mezi závodníky je tato trať velice oblíbená a jelikož MO Rakovník v současné době nemá revír, který by mohl této nádherné vodě konkurovat, rozhodla se pořádající organizace požádat MO Kladno o možnost uspořádat soutěž právě na Turyňském rybníce. Kladenští rybáři nám vyšli vstříc a za to jim patří velké poděkování. Lovilo se především na 11,5 a 13 m plavačkové děličky. V úlovcích převládal cejn, plotice a perlín.

jednotlivci

V sobotu vyhráli svůj sektor: A – David Vejs (MO ČRS Třebechovice); B – David Vrba (MO ČRS Plaňany); C – Týna Javůrková (MO ČRS Choceň); D – Jiří Toužimský (MO ČRS Nové Strašecí). V neděli vyhráli svůj sektor: A – Jiří Kučera (MO ČRS Rakovník); B – Radek Lev ml. (MO ČRS Rakovník); C – Hanuš Škubal (MO ČRS Rakovník); D – Hana Purkrábková (MO ČRS Plaňany).

družstva new

V týmech zvítězila MO ČRS Plaňany, druhý byl Rakovník a třetí Choceň. Jednotlivci patřili zcela středočeským závodníkům – 1. Hanuš Škubal (MO ČRS Rakovník); 2. Jiří Kučera (MO ČRS Rakovník) a 3. Hana Purkrábková (MO ČRS Plaňany). Kompletní výsledky závodu najdete zde.

Gratulujeme medailistům, všem závodníkům patří poděkování za účast. Děkujeme také pořadatelům za hladký průběh soutěže.

Radek Lev st., za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová