Poslední červnový víkend proběhlo Mistrovství ČR v lovu ryb udicí (feeder). Závodníci se museli poprat nejen s náladovými rybami, ale také s vysokými teplotami, atakujícími čtyřicetistupňovou hranici.
Vrcholný závod se odehrával na krásném úseku Labe v okolí Staré Boleslavi. O titul se bojovalo nejen v kategorii dospělých, ale i dětí (kadetů), mládeže (juniorů) a žen. Celkem se zúčastnilo 140 závodníků. Předpověď počasí už dopředu naznačovala, že jedním z důležitých faktorů úspěchu bude schopnost udržet koncentraci navzdory velmi vysokým teplotám, které snahu závodníků o dosažení titulu prověřily více než dokonale...
Nejčastějším úlovkem byli cejni a plotice, některým závodníkům se ale povedly i další zajímavé úlovky.
Pro vítěze byla kromě pohárů připravena i řada hodnotných cen. Nechyběly pruty, navijáky, podběrákové hlavy, tašky na vybavení a řada další rybářské bižuterie.
Po závěrečném vážení bylo jasno. Mistrem ČR v kategorii dospělých LRU Feeder se pro rok 2019 stává Jan Zavřel s 45465 CIPS body, stříbro vybojoval jeho týmový kolega Martin Maťák s 41820 body, bronz získal Pavel Velebný s 38230 body.
V kategorii žen si pro titul došla Lenka Grofová s 22650 body, stříbro vybojovala Andrea Pechalová, třetí pozici obsadila Jana Repšlová.
V kategorii kadetů (do 15 let) se na první příčce usadil Lukáš Kapusta, na druhém místě Michal Zumr, na třetím Víťa Král ml. Kategorii juniorů (do 18 let) kraloval Jan Němec, v závěsu za ním se umístila Aneta Špitálská a Roman Kryštofy.
V týmech získal zlatou pozici Preston Feeder team MRK.cz, stříbro vybojoval Tubertini feeder team ČRS SÚS MO Mladá Boleslav a bronzovou příčku River feeder team Maver MO Vysočany.
Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme organizačnímu týmu i rozhodčím za skvěle připravené mistrovství.
Tomáš Kočica
Rybolovná technika "feeder" je odvozena od klasické položené (kdy nástraha spočívá na dně). K přilákání ryby se standardně používají různé druhy krmítek s návnadou, odtud také anglický název této metody. K lovu jsou používány pruty s velmi jemnou špičkou, která slouží rybáři jako indikátor záběru - zpravidla jsou výměnné (s různou tvrdostí) a signálně obarvené pro lepší viditelnost. V posledních letech je velmi oblíbený díky relativní jednoduchosti a rychlosti chytání, oproti klasické položené se používají jemné návazce a menší velikosti háčků. |