Mezinárodní mistrovství ČR v rybolovné technice

Ve dnech 14.-16. června 2024 se v Bílině konalo Mezinárodní mistrovství ČR v rybolovné technice, jehož pořadatelem byla MO ČRS Bílina. Soutěžily zde dvě kategorie - dospělí a kadeti (U23).

Čestnými hosty, kteří přivítali závodníky a předávali vítězům ceny, byli předseda ČRS Karel Mach, předseda Severočeského ÚS Jaroslav Holý a za město Bílina starostka Zuzana Schwarz Bařtipánová a místostarostka Marcela Dvořáková.

20240615 081041 new

První den se na atletickém stadionu v Meziboří konaly všechny dálkové disciplíny. Rybolovná technika zahrnuje pět dálkových disciplín: mušku dálku jednoruč, mušku dálku obouruč (tzv. losos) a tři zátěžové disciplíny – dálka zátěž 7,5 g (zátěž ve tvaru kapky), zátěž dálka obouruč (18 g zátěž ve tvaru kapky) a multi dálka obouruč (také s 18 g zátěží).

20240615 084455 new

20240615 103359 new

Druhý den se na fotbalových stadionech v Bílině konaly čtyři terčové disciplíny: muška skish, arenberg, skish zátěž a multi skish. Organizátor a ředitel závodu Marek Bařtipán připravil pro všechny účastníky krásný závod, za což jemu i jeho týmu patří velké poděkování.

Mistrovství podpořili i sponzoři jako Bohušovická mlékárna, Pivovar Parník, Vinařství Potůček a catering Replay Dorant, kteří věnovali pohoštění a věcné ceny. Vyhlášení výsledků jednotlivých disciplín probíhalo na hřištích, zatímco celkové výsledky vícebojů (pětiboj, sedmiboj, devítiboj) a soutěže družstev byly vyhlášeny během slavnostního večera v Kulturním domě Bílina.

IMG 20240614 WA0018

IMG 20240614 WA0033

Výsledky jednotlivých disciplín naleznete zde.

Gratulujeme medailistům, děkujeme všem závodníkům za účast. Poděkování za krásný závod patří také všem pořadatelům.

Za ČRS Lukáš Mareš, Petra Hnízdilová