Česká reprezentace LRU plavaná Masters na MS v Bulharském Plovdivu

Tým české reprezentace LRU plavaná Masters ve složení Miroslav Melcher, Vojtěch Maštera, Jiří Hrazdil, Luca Pergreffi, František Lamač, Radomír Chromý, Josef Konopásek pod vedením Romana Foreta v sobotu vyrazil do cca 1200 km vzdáleného bulharského Plovdivu.

Cesta a příprava na tréninky

Cesta probíhala celkem bez problémů až na menší komplikace s proraženou pneumatikou Vojty Maštery, který má navíc problémy se zády. Přenocovali jsme asi 100 km pod Bělehradem a v neděli jsme dorazili na hotel Plaza, kde bydlíme se slovenským a maďarským týmem, tak je o zábavu postaráno. Kdo by neuměl maďarsky!

7ed3c241 f785 4539 96f1 c2f86acad2b1 image1

2aeb1904 fee1 4c8a 8703 a191bb602dc2

První tréninkový den

Naše první tréninkové stanoviště bylo v boxu č. 18, kde ryby bohužel nebraly. Vyzkoušeli jsme dva druhy krmení, přičemž půlka týmu chytala na odhoz a druhá na děličku. Luca se snažil chytat oukleje, ale ty téměř nebraly. Úlovky karasů, kaprů a amurů se pohybovaly mezi 500-3000 g za trénink. Možná ryby ovlivnilo i velké horko a blížící se bouřky.

Druhý tréninkový den

Druhý den jsme se přesunuli do boxu č. 11 a panovala také vysoká teplota, která odpoledne dosahovala až 40 stupňů. Změnili jsme taktiku – ti, co chytali včera na děličku, chytali dnes na odhoz a naopak. Bohužel ani tato změna nepřinesla větší úspěchy, naše úlovky se pohybovaly mezi 600-1600 g.

23271d6d f18a 4b97 bb1a 58cc68590aa9 image2
image0 new

image1 new

Další plány a slavnostní zahájení

Zítra nás čeká box č. 2, kde se chytá poměrně dost. Doufáme, že se nám podaří chytit více ryb a budeme moci porovnat výsledky s Italy, kteří budou v boxu č. 1. Tým se právě účastní slavnostního zahájení, zatímco já pečuji o živou návnadu, což je v těchto teplotách náročné. Děkujeme za vaši podporu a zájem!

Přejeme našemu týmu hodně štěstí a úspěchů na mistrovství! Držíme palce, ať se vám daří a dosáhnete skvělých výsledků!

Za tým Roman Foret, za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová