Mistrovství České republiky v muškaření na řece

Vážení rybáři a příznivci muškaření,

přinášíme krátkou zprávu z letošního Mistrovství České republiky v muškaření, které se konalo na řece Moravě, konkrétně na revíru Morava 23 (473 050). Pořadatelem závodu byl ÚS pro Severní Moravu a Slezsko.

Závody probíhaly ve dvou sektorech po deseti úsecích pro muže a dvou sektorech po čtyřech úsecích pro ženy. Po nedávných deštích byla hladina vody ještě lehce zvýšená, ale to na samotný průběh závodu nemělo výrazný vliv. Rybáři se museli vypořádat s různými podmínkami, ale nakonec se ukázalo, že nejúspěšnější technikou lovu bylo nymfování. Přesto se k úlovkům přišlo i pomocí suché mušky nebo kombinace obou technik. V úlovcích převládal pstruh obecný, ale rybáři byli úspěšní i při lovu lipanů.

4b530dd1 6f89 4b7e a807 7163c08fb74a

9ab8119e febb 461d 916c 96d7bd0bd79d

Z výsledků závodu:

Muži – Družstva

1. MRS A

2. Východočeský ÚS

3. Středočeský ÚS

Muži – Jednotlivci

1. Pavel Chyba (Východočeský ÚS)

2. Luboš Roza (MRS A)

3. Samuel Piekar (Středočeský ÚS)

Ženy – Jednotlivci

1. Tereza Rutová (ÚS města Prahy)

2. Štěpánka Šimůková Marková (MRS)

3. Eliška Marková (MRS)

Kompletní výsledky šampionátu naleznete zde.

e9a578c5 d589 47d7 9f50 e57a654e6d45

ea2f2f7a e432 492e a823 06e4e903df66

Chtěli bychom poděkovat všem organizátorům, kteří se podíleli na přípravě a realizaci tohoto mistrovství. Závodníkům děkujeme za jejich účast a nasazení, které předvedli během závodů. Všem přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

Za závodníky Pavel Chyba, za ČRS Jitka Chybová, Lukáš Mareš