Slezský pohár v rybolovné technice

I uplynulý víkend byl pro vyznavače rybolovné techniky závodní. Tentokrát se většina závodníků přesunula až do slezských Šilhéřovic u Ostravy, kde proběhl druhý závod ze série Českého poháru. Protože šlo také o nominační závody do všech tří reprezentací byli zde všichni závodníci, kteří o nominaci bojují.

Závodu se zúčastnilo lehce přes šedesát závodníků celkem v osmi kategoriích. Pro dospělé šlo o druhý nominační závod, pro juniory a kadety už o závod třetí. K dobře připraveným dvěma hřištím, se přidalo také dobré počasí a zkušení rozhodčí. Vítr sice závodníky potrápil především u muškařských dálkových disciplín, ale u zátěžových dálkových disciplín si zase mnozí spravili chuť. Závod proběhl ve svižném tempu, v 16:00 hodin bylo dobojováno a mohli se vyhlásit vítězové závodu.

IMG20230527081243

IMG20230527081958

Vítězové v jednotlivých kategoriích:

Muži - Tomáš Spáčil (MO Hořovice)

Ženy - Zuzana Plachá (ÚS Moravskoslezský)

Kadeti - Nejdl David (ÚS Západočeský)

Kadettky - Adéla Buráňová (MRS Chropyně)

Junioři -  Jan Bombera ml. (ÚS Moravskoslezský)

Juniorky - Lucie Nejdlová (ÚS Západočeský)

Žáci - Vojtěch Kisiov (MRS Jihlava)

Žákyňe - Nikola Dreslerová (MO Ostrava)

Kompletní výsledkovou listinu najdete zde.

IMG20230527162144

IMG20230527162243

IMG20230527162850

Gratulujeme všem medailistům, děkujeme všem zúčastněným i pořadatelům. Následující víkend čeká závodníky další závod Českého poháru, který tentokrát proběhne v Českých Budějovicích. Pořadatelům přejeme příznivé podmínky a závodníkům skvělé výsledky.

Jiří Plachý, za ČRS Lukáš Mareš, Petra Hnízdilová