Na Nových Mlýnech proběhl závod 1. ligy ve feederu

Uplynulý víkend 1.-3. 9. 2023 proběhlo 3. kolo 1. ligy LRU feeder. Závod se konal na revíru Dyje 5 - vodní nádrž Nové Mlýny.

Pro tento závod byla vybrána nová trať u obce Strachotín. Specifikem této trati byla břehová linie tvořena betonovými schody až do vody. Díky tomu byl dobrý přístup a pohodlná příprava lovného místa.

372302617 831741365252829 9039783379883809123 n

Vodní nádrž Nové Mlýny je vyhlášená velikostí své rybí obsádky. V závodě i tréninku se chytaly velmi krásné ryby, nejčastěji cejni 2-3 kg, kapři 1-5 kg, skaláci o velikosti až do 1,5 kg, občas karas anebo plotice. Znát to bylo i na hmotnosti úlovků závodníků, kdy průměr na jednoho závodníka na kolo se pohyboval od 20 do 30 kg podle sektoru. Nejvyšší ulovená váha za 5 h lovu pak necelých 55 kg. Za oba závodní dny se nachytaly téměř 2 tuny ryb na 39 závodníků.