Český tým bojoval na MS v Trout Area

O víkendu proběhlo v Litvě 3. Mistrovství světa v Trout Area. Šampionát se konal na jezerech Vasaknos v blízkosti měst Zarasai a Utena, tato jezera jsou výhradně určena pro disciplínu Trout Area.

Závodilo se podle pravidel mezinárodní rybářské organizace FIPSed. Světového šampionátu se zúčastnil český tým ve složení: Igor Novák, Vladimír Miller, Luboš Zeman, Michal Horák a Stanislav Lukášek.

1cbdac03 f24d 4445 bff2 65d381258abe

Jelikož se jedná o poměrně "mladou" disciplínu, tak v Litvě proběhlo teprve třetí mistrovství světa s druhou účastí českých sportovců. Šampionátu se zúčastnilo celkem 11 týmů z 11 zemí světa, přičemž čeští reprezentanti obsadili 10. příčku. Český tým tak sbírá cenné zkušenosti, které jistě zužitkuje v dalších závodních sezónách.

IMG 3225

Snímek obrazovky 2023 11 07 101209

IMG 3222

Děkujeme českému týmu za reprezentaci na mezinárodním šampionátu a přejeme mnoho úspěchů do další závodní činnosti.

Michal Horák (zástupce Trout Area v Odboru LRU přívlač), za ČRS Jitka Chybová, Lukáš Mareš