Na Labi proběhly o víkendu dva republikové šampionáty

Na mělnickém závodním úseku řeky Labe se o víkendu konaly hned dva republikové šampionáty, a to Mistrovství České republiky žen a Mistrovství České republiky handicapovaných rybářů v plavané s mezinárodní účastí.

Obě mistrovství proběhla na rybářském revíru Labe 14 (411 046), hlavním pořadatelem byla MO ČRS Kladruby, která dlouhodobě sdružuje handicapované rybáře. Závodu handicapovaných rybářů se zúčastnilo i 5 závodníků ze sousedního Polska. Šampionátů i slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnili i předseda ČRS Karel Mach, vedoucí Oddělení sportu a mládeže sekretariátu Republikové rady ČRS Jitka Chybová či předseda SÚS Dušan Hýbner.

cba6cb2f 20da 4eb1 ba73 581c51b781ad

8244176a c1bd 4488 baeb e1da8f2493b9

Z výsledků šampionátu: králem plavané handicapovaných rybářů byl letos korunován Radim Kozlovský z MO ČRS Kladruby a stal se tak mistrem republiky. Na druhém místě se umístil Petr Svatoš, třetí pozici obsadil závodník z Polska Andrzej Wacha.

465c8cd0 4818 40e3 bf57 e8af3f090c07

V závodu žen se domácí šampionkou stala Hana Pukrábková z MO ČRS Plaňany, druhou příčku obsadila Markéta Nováčková (MRS) a bronz brala Jana Štiková z MO ČRS Praha 5 - Velká Chuchle.

1ca99b27 2649 4a1c bdd6 d8d4c61e1df8

dff14337 0928 4786 8750 4e0d01886fdd

V soutěži družstev zlatou pozici obsadil polský tým ve složení Andrzej Wacha a Marcin Lebeda, stříbrné medaile bral tým MO ČRS Kladruby v sestavě Radim Kozlovský a Martin Kovář a kladrubští brali i třetí příčku, a to tým ve složení Petr Svatoš a Emanuel Vyhlídal.

10c51bba e9ff 4048 b4d7 f6c15ee6b8b8

a4139ba2 a4be 48b2 b25e 1f55886956b0

Gratulujeme všem medailistkám i medailistům, poděkování patří každé závodnici i závodníkovi za účast na republikovém závodu. Děkujeme také MO ČRS Kladruby za organizační zajištění a hladký průběh obou šampionátů a především za to, jakou péči dlouhodobě věnují handicapovaným rybářům.