Pohárový závod LRU plavaná Nova Domus 2024 v Jindřichově Hradci

Ve dnech 20.-21.4 2024 se na řece Nežárce, pod patronací starosty města Jindřichův Hradec Michala Kozára, konal jubilejní 30. ročník tradičního, a nutno podotknout i nejstaršího v České republice, pohárového závodu v lovu ryb udicí na plavanou.

30. ročník se sice měl konat již v loňském roce, nicméně stopku nám vloni vystavila příroda a povodňový stav s vteřinovým průtokem 50 m3 neumožnil připravované 30leté jubileumn uspořádat. V letošním roce se již příroda umoudřila, pokud budeme za normální brát ranní mrazy, sobotní déšť a vítr. V neděli sice již nepršelo, nicméně ranní teploty kolem -4 °C, nebyly také „nic moc“.

20240421 130524

Co se týká ochoty ryb přijímat nabízené nástrahy, lze tento ročník považovat za úspěšný. Ačkoliv v sobotu bylo deštivo a celkem nevlídno, ryby braly ochotně. V neděli se to sice trochu pokazilo, ale všichni závodníci si tu svou rybku chytili. Někdo méně, jiný více. O úspěšnosti rybářů svědčí i největší nalovená váha ryb jednoho závodníka 22,5 kg. Celkem 67 závodníků nalovilo za oba dny 521,28 kg ryb, což je průměr 3,89 kg na osobu a závod.

IMG 20240422 WA0024

IMG 20240422 WA0004

Na jubilejním ročníku samozřejmě musí být hosté, tudíž slavnostního zahájení a losování se zúčastnil hospodář místní organizace Jindřichův Hradec Kamil Hofman a slavnostního vyhlášení výsledků a předání cen pro ty nejlepší se ujal starosta města Jindřichův Hradec Michal Kozár.

Celkovým vítězem se stal v kategorii dospělých Vojtěch Maštera z Třebíče, v kategorii do 15 let Pavel Šmíd z Nepomuku a v kategorii do 20 let Jan Šimice z Plzně. Kompletní výsledky závodu naleznete zde.

IMG 20240422 WA0005

IMG 20240422 WA0014

Na závěr si dovolím poděkovat městu Jindřichův Hradec, a zvláště panu starostovi za podporu, která je nám poskytována.

Vhledem k tomu, že tento náš tradiční závod Nova Domus přilákává každoročně do Jindřichova Hradce mezi 60 a 100 závodníky, jejichž kladná vyjádření o malebnosti města a příjemném okolí Jindřichova Hradce jsou zárukou, že se k nám budou vracet nejenom jako závodníci, ale i jako turisté a návštěvníci během roku. Takže si dovolím tvrdit, že i my přispíváme tímto svou troškou k propagaci našeho jindřichohradeckého regionu.

Josef Kostka (předseda MO ČRS Jindřichův Hradec), za ČRS Lukáš Mareš