Držíme palce: startuje mistrovství světa juniorů v rybolovné technice

Švýcarské městečko Grächen tento týden ožívá vrcholnou událostí letošní sezóny v oblasti rybolovné techniky - mistrovstvím světa juniorů.

Naše juniorská reprezentace dorazila na místo konání v pondělí. Časový předstih pomůže našim juniorům zvyknout si na prostředí v nadmořské výšce o 15 metrů vyšší, než nejvyšší bod Sněžky. Odtud budou pravidelně dojíždět na stadion v St. Niklaus a poznávat místo, které bude od čtvrtka do soboty dějištěm mistrovství světa.

Naše závodníky čeká pod vedením trenéra Karla Světelského klání v pětiboji, a to jak v kategorii juniorů, tak i juniorek. V každé z pěti disciplín se jim bude započítávat výsledek do celkového pětiboje, ve kterém nejvyšší součet určí vítěze či vítězku. Čtyřem vybraným juniorům a dvěma vybraným juniorkám se také započítá jejich výsledek v pětiboji do soutěže v družstvech. Navíc se v každé z pěti disciplín sestaví žebříček nejlepších závodníků a závodnic podle dosaženého bodového výsledku (případně rychlejšího času) a osm nejlepších závodníků, stejně jako šest nejlepších závodnic, bude bojovat o titul mistra/mistryně světa v dané disciplíně.

Na letošní mistrovství světa se kvalifikovali a byli nominováni:

V kategorii juniorek:

• Adéla Buráňová
  • Kateřina Bílková
  • Julie Šulová
  • Tereza Grznárová (náhradnice)

V kategorii juniorů:

• Vojtěch Humpál
  • Tobias Kočkár
  • Josef Luxa
  • Radek Zavadil
  • David Nejdl
  • Milan Sepekář
  • Štefan Tichý (náhradník)

Přejeme našim reprezentantům hodně štěstí a co nejlepší výsledky!

jun repre

Karel Kobliha