Na podzim se na Slapech uskuteční Mistrovství světa v přívlači z lodí

Česká republika se stala pořadatelskou zemí pro 13. Mistrovství světa v přívlači z lodí.

Původně se mělo mistrovství konat v Polsku, přičemž Polsko z geopolitických důvodů pořádání šampionátu odřeklo. Šampionát se tak uskuteční v termínu 3.-9. 10. 2022 v Čechách.

Mistrovsví světa proběhne na rybářském revíru Vltava 10-14 - údolní nádrž Slapy. Tato nádrž je součástí vltavské kaskády, je kaňonovitého charakteru včetně několika mělkých zátok. Délka nádrže je 50 km, rozloha 1000 ha a maximální hloubka 58 m. Závodní areál bude začínat na Zrůbku a končit 200 m od hráze včetně všech zátok. Každoroční bohaté úlovky dravců na tomto revíru slibují kvalitní lov pro všechny závodníky.

Kompletní propozice naleznete zde. Z průběhu příprav i samotného šampionátu budeme přinášet další aktuality.

ploch 1

ploch 2