Češi brali stříbro na Trout Area European Hardbaits CUP

Na sousedním Slovensku proběhl první ročník evropského závodu Trout Area v lovu na "tvrdé nástrahy". Lovilo se na jezeře Horná Maríková, které leží 20 km severozápadně od okresního města Považská Bystrica v pohoří Javorníky. Závodilo se ve čtyřčlenných týmech.

Disciplína Trout Area je současným trendem přívlače, jedná se v podstatě o lov pstruhů na stojatých vodách. Šampionát se chytal podle pravidel Fipsed pro mistrovství světa. Závod byl rozdělen do čtyř sektorů, v každém sektoru 16 závodníků. V sektoru se soutěžilo systémem dvojic - každý s každým, čili 15 kol v jeden soutěžní den.

3588bd4a c035 473d a62d 627ce4e51a4e bbff0f80 4d74 4c22 b9e0 e3c43682a24e

Za Českou republiku se zúčastnily šampionátu dva týmy. První tým ve složení: Michal Horák, Stanislav Lukášek, Vladimír Miller, Ondřej Dušek a druhé družstvo ve složení: Luboš Zeman, Ota Procházka, Miroslav Kučera a Igor Novák. Závodu se zúčastnilo celkem 16 týmů z 10 států. České týmy si v nabité konkurenci vedly skvěle, první z týmů vybojoval na šampionátu druhé místo a odváží si stříbrné medaile, druhý z týmů obsadil hezké sedmé místo.

22f59844 1f22 41c3 b5b6 dd0d00efae72 256c2dfc 2907 4a22 bfdd 9e2fe3cc7958

f9d99e85 90c4 45f6 9c90 374e69261ca6

Průběh závodu pro nás okomentoval jeden z reprezentantů Stanislav Lukášek. "Závod byl skvěle zorganizovaný, voda byla velmi dobře zarybněná. I přesto byla aktivita ryb poměrně slabá a bylo obtížné přimět rybu k záběru. Lovilo se pouze na "tvrdé nástrahy", přičemž plandavky ztrácely velmi rychle účinnost, a tak bylo efektivnější lovit na woblery."

Gratulujeme českým týmům k úspěchům na mezinárodním šampionátu a děkujeme za reprezentaci.