Jaro je tady a dubnový časopis Rybářství je samozřejmě jarního rybaření plný. Milan Tychler představí vychytávku, jak se vypořádat s příliš silným proudem na řece, Lucie Somolová připomene, na co nezapomenout při lovu trofejních kaprů a docent Miloš Buřič nás podrobně provede společenským životem raků. Těšit se můžete také na zásady využívání elektrického proudu v rybářství.
Každému rybáři se určitě už někdy stalo, že přišel k řece a zjistil, že průtok je mnohem silnější, než předpokládal. Pokud s sebou zrovna nemá těžší krmítko, může mít problém. Ten mu ale pomůže vyřešit Milan Tychler šikovnou vychytávkou.
Lov velkých kaprů se nezastavuje po celý rok, ale právě v dubnu už se vody prohřívají a šance na úlovek se zvyšuje. Na co při hledání ryb, volbě a množství krmení nezapomenout, připomene populární kaprařka Lucie Somolová.
Raci jsou sice bezobratlí živočichové, ale co se týče komunikace a chování, moc si nezadají s obratlovci. Jak mezi sebou komunikují, jak si mezi sebou tvoří hierarchii a co dělají při výměně krunýře, vysvětlí docent Miloš Buřič z Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity.
Profesor Petr Spurný ve svém článku popisuje využití elektrického proudu v rybářství. Jak na ryby proud působí? Jaké napětí je potřeba použít při lovu kaprovitých či lososovitých ryb? A jaká jsou možná poškození ryb?
I tentokrát je bohatá rubrika zahraničí. Kateřina Švagrová nás vezme do Karibiku na rybářský Grand Slam (který se jí ale tentokrát nepodařilo splnit), doktor Ján Regenda představí německou candátí farmu v Lužici a ještě jednou se podíváme na slovenskou řeku Hron za lovem hlavatek.
Na sto stranách časopisu najdete samozřejmě mnohem víc informací. Přeji vám při jejich četbě příjemné chvíle a pokud byste zatoužili, aby vám časopis chodil každý měsíc do schránky, můžete to snadno zařídit pod tímto odkazem.
Přeji vám příjemné čtení!
Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství