V termínu 21.-23. června 2024 proběhlo Národní kolo Zlaté udice, které letos slaví kulaté výročí. Přesně před 50 lety, v roce 1974, se konalo první kolo této soutěže ve Stráži nad Nežárkou.

Letos se soutěžilo ve třech disciplínách: znalosti, lov ryb udicí a rybolovná technika.

Bráchové jeden vyhrál dorost druhý žáky

Kolegialita

Po sečtení bodů se na prvních třech místech v celkovém pořadí umístili:

Kategorie žačky

1. místo: Šmídová Tereza (Východočeský územní svaz)
  2. místo: Vejvančická Helena (Západočeský územní svaz)
  3. místo: Lovászová Barbora (Moravskoslezský územní svaz)

Kategorie žáci

1. místo: Krutina Lukáš (Západočeský územní svaz)
  2. místo: Boček Ladislav (Moravskoslezský územní svaz)
  3. místo: Čermák Jan (Moravský rybářský svaz)

Kategorie junioři

1. místo: Krutina Jakub (Západočeský územní svaz)
  2. místo: Dreslerová Nikola (Moravskoslezský územní svaz)
  3. místo: Traj Robert (Moravský rybářský svaz)

RT

2bb5b848 b86a 40cc 94c4 12e821aa6608

Družstva

1. místo: Moravskoslezský územní svaz
  2. místo: Východočeský územní svaz
  3. místo: Moravský rybářský svaz
49e99d84 a76f 47c7 afb8 1ebaafcc54c0 7a4de4a0 5f36 465d 9cba 0786e7c8083d

nejlepší družstva 2

Závěr

Ceny vítězům předával předseda Západočeského ÚS a člen Rady ČRS Jan Štípek, předseda Odboru mládeže ČRS Jiří Marek a mnohonásobná mistryně světa v rybolovné technice Kateřina Marková. Kromě pohárů a medailí obdržely děti také věcné ceny, které si svými výkony zasloužily.

Družstva na prvním a druhém místě se zúčastní mezinárodního kola Zlatá udice/Zlatý blyskáč, které se koná 23.-25. srpna 2024.

Gratulujeme vítězům, poděkování patří všem účastníkům soutěže. Velké poděkování patří pořadatelům, zejména Janu Hozmanovi a jeho týmu, za skvěle připravený závod.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

Za ČRS Lukáš Mareš, Petra Hnízdilová

calendar 512